Хмельниччина одна серед кращих по реалізації інвестиційного проекту «Підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання України»«Урядом проводиться системна робота щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій (МФО) для модернізації житлово-комунального господарства, впровадження енергозберігаючих технологій та підвищення якості комунальних послуг. Зокрема, сьогодні Кабмін прийняв рішення про залучення коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання України». Переговори з МБРР заплановані орієнтовно на 20-21 лютого 2014 року», – сказав в.о. Віце-прем\’єр-міністра Олександр Вілкул.«Урядом проводиться системна робота щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій (МФО) для модернізації житлово-комунального господарства, впровадження енергозберігаючих технологій та підвищення якості комунальних послуг. Зокрема, сьогодні Кабмін прийняв рішення про залучення коштів Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації проекту «Підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання України». Переговори з МБРР заплановані орієнтовно на 20-21 лютого 2014 року», – сказав в.о. Віце-прем\’єр-міністра Олександр Вілкул.

Завдяки реалізації інвестиційного проекту «Підвищення енергоефективності у секторі централізованого теплопостачання України» 10 підприємств теплокомуненерго («Вінницяміськтеплоенерго», «Міськтепловоденергія» (м. Кам\’янець-Подільський, Хмельницька обл.), «Харківські теплові мережі», «Івано-Франківськтеплокомуненерго», «Миколаївоблтеплоенерго», «Херсонтеплоенрго», «Дніпротеплоенерго», «Кіровоградтепло» та «Чернігівська ТЕЦ») зможуть зменшити споживання природного газу на 3,2% (47,1 млн. м3), знизити виробничі витрати на 11% (на 467 млн. грн./рік), модернізувати технічний стан систем центрального теплопостачання та підвищити якість комунальних послуг для громадян.

Сума позики може складати до 382 млн. дол. США, з яких близько $ 332 млн. буде надано МБРР та близько $50 млн «Фондом чистих технологій» МБРР. За попередніми умовами МБРР строк кредитування – 18 років з «платіжними канікулами» на 5 років. Річна відсоткова ставка станом на 27.01.2014 становить – 0,59%. Загальна сума кредиту, умови та строки кредитування будуть визначені за результатами переговорів з МБРР.

«Завдяки підтримці Уряду підприємства отримають фінансування на дуже вигідних умовах, які дозволять швидко розрахуватися з кредитами та в подальшому спрямувати зекономлені кошти на модернізацію об\’єктів теплоенергетики. Це створить можливість реконструкції та оновлення систем централізованого теплопостачання, магістральних та розподільчих теплових мереж; реконструкції ЦТП (центральних теплових пунктів) з облаштуванням ІТП (індивідуальних теплових пунктів), встановленням насосних станцій, пластинчастих теплообмінників та заміною електродвигунів насосів», – зазначив експерт представник Інституту технічної теплофізики НАН України Олександр Сигал.

Також проектом передбачена реконструкція котелень із заміною обладнання; будівництво локальних котелень та когенераційних станцій на них; впровадження автоматизованої системи диспетчерського управління теплопостачанням та встановлення енергозберігаючого обладнання.
Також Кабмін запропонував Президенту України Віктору Федоровичу Януковичу склад української делегації для участі у переговорах з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо укладення Угоди про позику. Очолити делегацію пропонується першому заступнику Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Григорію Семчуку.

Довідково:

Наразі Уряд разом з МФО реалізує чотири міжнародні проекти з модернізації ЖКГ.

Перший проект – проект розвитку місцевої інфраструктури, реалізується спільно зі Світовим банком в 14 містах 12 областях України. Це Одеса, Чернігів, Бориспіль, Кам\’янець-Подільський, Черкаси, Коломия, Дрогобич, Харків, Херсон, Кременчук, Івано-Франківськ, Новгород-Волинський, Слов\’янськ, Нова Каховка. Роботи в рамках проекту вже повністю завершені в 5 містах – Черкасах, Коломиї, Новій Каховці, Дрогобичі та Кам\’янець-Подільському. Загальна вартість проекту – 140 млн дол.

Другий проект реалізується в Миколаєві спільно з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Проект спрямований на модернізацію систем водопостачання та водовідведення на суму понад 31 млн євро.

Третій проект – це «Модернізація теплопостачання, водовідведення та енергозбереження» реалізується в Україні спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку ( ЄБРР) на суму 147,5 млн євро в 8 містах: Велика Ялта, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Львів, Тернопіль, Житомир, Івано-Франківськ, Черкаси.

Четвертий проект «Демо Україна» реалізується в Україні з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCО) на загальну суму 10 млн євро. Він спрямований на впровадження енергоефективних заходів в секторі теплопостачання. Для участі у проекті відібрано 10 міст: Донецьк, Івано-Франківськ, Вінниця, Житомир, Кам\’янець-Подільський, Київ, Олександрія, Кривий Ріг, Полтава, Сєвєродонецьк.

Наразі ведеться робота з МФО з розробки 5 проектів на суму майже 10 млрд. грн. Проекти стосуються підвищення ефективності регіонального управління, самоврядування, енергоефективності, ресурсозбереження та вирішення екологічних проблем.

Ю.Наконечний за матеріалами Урядового порталу

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього