Хмельниччина переорієнтувала експорт товарів з Росії до Європи
З початку 2016 року Хмельницькою митницею ДФС оформлено 758 митних декларацій на експортні товари. Вага експортованих товарів склала 32 тисячі тонн.Хмельниччина переорієнтувала експорт товарів з Росії до Європи
З початку 2016 року Хмельницькою митницею ДФС оформлено 758 митних декларацій на експортні товари. Вага експортованих товарів склала 32 тисячі тонн. При цьому вартість експорту склала значно більшу суму у порівнянні з відповідним періодом минулого року – 595 мільйонів гривень, що вказує на збільшення доданої вартості у експортованих товарах.

Також порівняно з початком 2015 року суттєво змінилась структура країн, до яких експортуються товари з Хмельниччини. Якщо торік основним торгівельним партнером залишалася Російська Федерація, вартість експортованих товарів до якої склала 21 відсоток у сегменті експорту, то сьогодні вартість експортованих до Росії товарів складає 34 мільйони гривень, що становить лише 11 відсотків від загальної вартості експорту подільських товарів. Відповідно, порівняно з минулорічним, Російська Федерація посідає лише третє місце за експортом товарів з Хмельниччини.

Натомість, значно зросли обсяги експорту товарів до країн Європи, і в першу чергу, до Польщі, частка експорту до якої зросла з 16 відсотків (у 2015 році) до 34 відсотків (у 2016 році). Відповідно, за обсягами експорту поточного року Польща посіла перше місце, обігнавши Великобританію, обсяги експорту до якої склали 19 відсотків. Однак, зважаючи, що в 2015 році Великобританія не входила навіть у десятку країн за часткою експорту товарів з Хмельниччини, не виключено, що «туманний Альбіон» може стати основним партнером експортерів області.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього