У «Хмельницькобленерго» вже підготували та затвердили графіки відключень по області. Але застосують їх лише у разі потреби. Людей обіцяють попередити

Хмельниччина починає економити на електроенергіїХмельниччина починає економити на електроенергії

Україна починає економити на електроенергії. Так вирішило Міністерство. Тим часом, енергетики області не чекають, коли вдарить грім. У «Хмельницькобленерго» вже підготували та затвердили графіки відключень по області. Але застосують їх лише у разі потреби. Людей обіцяють попередити.

Мандрівка у часі, як це було у 90ті. Через брак електроенергії можуть знову відключати світло – максимум на 5 годин – вранці з 8 до 10, та ввечері – з 19 до 22. Це години пікового навантаження, пояснюють у «Хмельницькобленерго». Найліпшим «другом» від замерзання буде економія. Ну і надія на теплу зиму.

Головний енергетик області додає, – половина електроенергії, що виробляється в Україні, генерується атомними електростанціями, решта – тепловими, які спалюють газ і вугілля. Вперше за довгий час Україна починає експортувати вугілля з-за кордону – із Штатів чи Австралії.

Війна вдарила і по енергетиці. Через ситуацію на Сході 80% шахт зупинилися. Дефіцит електроенергії виник через нестачу вугілля. Його добувають недостатньо. Мости і залізниці зруйновані. Зимових запасів на складах ТЕС майже немає.

У пошуках виходу з надскладної ситуації Хмельницькобленерго терміново створило Кризовий енергетичний штаб, який працюватиме цілодобово. Попри всі розмови, одночасного відключення всієї області не буде, – запевняє генеральний директор «Хмельницькобленерго» Олександр Шпак. А світло у всьому Хмельницькому може і не зникнути – електроенергія подається через сім ліній, які можна вимикати окремо. При цьому енергетики обіцяють зробити все аби школи, лікарні та дитсадки вимушених заходів на собі не відчули.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього