Хмельниччина потрапила до Національного реєстру рекордів
Кардіографічне обстеження зроблено 22 433 мешканців у 565 населених пунктах областіХмельниччина потрапила до Національного реєстру рекордів
Кардіографічне обстеження зроблено 22 433 мешканців у 565 населених пунктах області

Масштабне медичне обстеження було організоване восени, в основному у селах, із більшості яких важко дістатись до медичних закладів. Тож кваліфікована медична діагностика, а подекуди й одразу допомога, приїздила прямо до них – у найвіддаленіші закутки області. 11 бригад, забезпечених усім необхідним, курсували Хмельниччиною з вересня по листопад. Основу складали фахівці Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова. До них долучились сімейні лікарі, спеціально підготовлені у рамках програми «Здорова громада» Першого національного аграрного кооперативу. Основним сподвижником та ініціатором акції був Благодій фонд «Зміцнення громад».

-Ключовою метою акції було надання допомоги людям із віддалених населених пунктів, які мають гостру потребу в обстеженні, відтак, правильному коригуванні лікувального процесу, – зауважила директор БФ «Зміцнення громад» Тетяна Василик. – А, власне, рекорд став приємним бонусом, упевнена, далеко не останнім, який має благородну мету поліпшення якості життя у селі.

-Доки на сході країни було затишшя, ми мали нагоду продіагностувати цивільне населення, – ділиться президент БФ «Перший добровольчий мобільний шпиталь» Геннадій Друзенко. Ставили собі за мету 20 тисяч чоловік, а вийшло, як бачите, майже на 2 з половиною тисячі більше. Робили, зауважу, кардіоскринінг апаратами останнього покоління, який визначає стан здоров’я за багатьма параметрами. Додатково вимірювали рівень цукру у крові і артеріальний тиск.

-Ми переймемо і обов’язково будемо застосовувати принцип сучасної мобільної медицини, коли не люди їдуть до лікарень, а лікарні до них. У Першому національному аграрному кооперативі створюється програма так званих мобільних юнітів, які надаватимуть весь спектр медичних послуг безпосередньо у селах, запевнив директор департаменту медицини ПНАК Василь Лутюк.

Представники трьох згаданих організацій удостоїлись сертифікатів про встановлення національного рекорду за найбільшу кількість проведених кардіодіагностичних обстежень за 260 параметрами.

На основі результатів обстежень, переданих Першому національному аграрному кооперативу, останній планує розробляти наступні програми, спрямовані на покращення здоров’я селян.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього