Хмельниччина скоротила споживання газу майже на 21%
В Хмельницькій області продовжується падіння обсягів споживання природного газу. Так, за 9 місяців 2015 року споживачі використали 398,9 млн.м.куб. газу, що на 20,5% менше, порівняно з аналогічним періодом 2014 року.
Хмельниччина скоротила споживання газу майже на 21%
В Хмельницькій області продовжується падіння обсягів споживання природного газу. Так, за 9 місяців 2015 року споживачі використали 398,9 млн.м.куб. газу, що на 20,5% менше, порівняно з аналогічним періодом 2014 року.

Враховуючи подорожчання газу для потреб населення, очікується подальше падіння споживання блакитного палива. Через це виникає гострий дефіцит обігових коштів у ПАТ «Хмельницькгаз», що ставить під загрозу фінансування необхідних витрат, як то: відрахувань податків до бюджету, зарплати, виконання Інвестиційної програми тощо.

Скорочення споживання газу в області зафіксоване серед усіх категорій. Зокрема, побутові споживачі за півріччя скоротили обсяги на 18,6%, бюджетні організації на 24,2%, промисловість – 30,5%. Так, для прикладу, подільські цукрові заводи, в порівнянні з минулим роком, скоротили споживання газу в 2 рази – у зв’язку зі зменшенням посівів та неврожаєм цукристих через посуху.

В свою чергу, на суттєве зменшення споживання енергоносія вплинула потреба економити його через значне подорожчання.

Від обсягів споживання газу напряму залежить фінансування робіт по утриманню газотранспортної системи області в належному технічному стані.

Відповідальність за це напряму несе ПАТ «Хмельницькгаз». Адже, джерелом фінансування поточної діяльності компанії, зокрема, витрат на ремонт, модернізацію газових мереж є тарифна виручка від транспортування газу. Однак, підприємство вже недоотримало від тарифів на розподіл газу 25 млн.грн. без ПДВ. Тож, падіння обсягів споживання призводить до гострого дефіциту обігових коштів бюджету компанії, що ставить під загрозу оплату найнеобхідніших витрат, як то: відрахувань податків до бюджету, зарплати, виконання Інвестиційної програми тощо.

«Скорочення споживання природного газу і несвоєчасність перегляду тарифів на розподіл призвело до недоотримання нами виручки, необхідної для першочергових витрат, особливо перед початком та під час опалювального періоду, – інформує заступник з обліку та постачання газу Віталій Рейда. – Але, розуміючи усю відповідальність за безперебійне та безаварійне газопостачання області, ми провели комплекс найнеобхідніших ремонтних та модернізаційних робіт. Так, із необхідних для виконання Інвестиційної програми підприємства 25 млн.грн., ми змогли отримати та освоїти лише 1,7 млн.грн.».

За 2015 рік тарифи для ПАТ «Хмельницькгаз» змінювались вже три рази, але це не дало позитивного результату, адже падіння обсягів споживання прогресує.

Як відомо, споживання природного газу за три останні роки скоротилося на третину: з 934,9 млн.м.куб. у 2012 році до очікуваних 615 млн.м.куб. у 2015 році.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього