Хмельниччина святкує Міжнародний день студентів
Міжнародний день солідарності студентів, який відзначається у всьому світі щорічно 17-го листопада, заснований 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів у Празі в пам\’ять про розправу німецьких окупантів над чеськими студентами-патріотами.Хмельниччина святкує Міжнародний день студентів
Міжнародний день солідарності студентів, який відзначається у всьому світі щорічно 17-го листопада, заснований 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів у Празі в пам\’ять про розправу німецьких окупантів над чеськими студентами-патріотами.
28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення своєї держави, проте фашисти цинічно та жорстоко розігнали людей. Під час бійки був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту.
Вранці 17 листопада німецькі окупанти оточили студентські гуртожитки і заарештували понад 1200 студентів та ряд викладачів. Всі вони були переправлені до концентраційного табору в Заксенхаузен. Дев\’ять осіб есесівці стратили у тюремних стінах у празькому районі Рузіне.
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи студентської молоді України…» згідно з Указом Президента України \”Про День студента\” від 16 червня 1999 р.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього