Хмельниччина зібрала 1 мільйон тонн зерна
Станом на 29 липня на Хмельниччині намолочено перший 1 млн. 18 тонн зерна.Хмельниччина зібрала 1 мільйон тонн зерна
Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний.
Станом на 29 липня на Хмельниччині намолочено перший 1 млн. 18 тонн зерна.
Як наголосив голова адміністрації, Хмельниччина є лідером в Україні за урожайністю. На Хмельниччині вже обмолочено 62% площ ранніх зернових культур при середній урожайності 51 ц/га.
Довідково. Згідно статистичних даних загальна посівна площа урожаю цього року становить 1 млн. 128 тис. га, що на 4 тис. га більше минулорічних показників.
До збирання підлягає 395 тис. га ранніх зернових культур і ріпаку. Ці показники дадуть змогу отримати валовий збір зерна в межах 3 млн. тонн.
Рівень урожайності на 5 центнерів переважає минулорічний. Агроформування Чемеровецького району збирають на круг по 61 центнеру зерна, а у Віньковецькому, Дунаєвецькому, Ярмолинецькому районах урожайність зерна перевищує 55 ц/га.
Найбільший валовий збір зерна – понад 97 тис. тонн – отримали підприємства Волочиського району. Понад 70 тис. тонн зібрано у Городоцькому, Дунаєвецькому, Кам’янець – Подільському, Хмельницькому та Чемеровецькому районах.
Озима пшениця обмолочена на 59% площ, валовий збір складає майже 660 тис. тонн, урожайність – 54 ц/га. Ярий ячмінь зібраний на 69 %, його урожайність складає понад 47 ц/га. Практично завершено збирання озимого ячменю та гороху. Показники урожайності цих культур відповідно 49 та 31 ц/га.
Наближується до завершення збирання озимого ріпаку, який вже обмолочено з площі 66 тис. га, або 95 % до прогнозу. Валовий збір культури становить 214 тис. тонн при урожайності 32 ц/га. Щоденно на жнивах працює 1200 комбайнів, обмолочується 20-23 тис. га площ зернових культур. В області працює близько 180 залучених зернозбиральних комбайнів. При таких темпах збиральних робіт ми зможемо завершити жнива до 10 серпня.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього