Хмельницькі аграрії спрямували понад 80 мільйонів гривень до місцевих бюджетів
З початку 2015 року сільськогосподарські товаровиробники Хмельницької області сплатили до бюджетів територіальних громад краю понад 79 мільйонів гривень єдиного податку.

Хмельницькі аграрії спрямували понад 80 мільйонів гривень до місцевих бюджетів
З початку 2015 року сільськогосподарські товаровиробники Хмельницької області сплатили до бюджетів територіальних громад краю понад 79 мільйонів гривень єдиного податку.

При цьому загальна сума задекларованого сільгоспвиробниками до сплати протягом року єдиного податку становитиме більше 100 мільйонів гривень. Показово, що на сьогодні єдиний податок сплачують 1227 суб‘єктів господарювання аграрного сектору краю, що відповідає числу платників фіксованого сільськогосподарського податку у 2014 році.

Саме завдяки застосуванню сучасних технологій землеробства, наша область увійшла до числа лідерів серед регіонів України за кількістю і якістю зібраного урожаю зернових культур. Як результат, цьогоріч подільські аграрії вже експортували 40 тисяч тонн зерна на суму 335 мільйонів гривень. Найбільшими покупцями подільського збіжжя стали країни Євросоюзу. А загалом протягом січня-жовтня поточного року Хмельниччина поставляла власну сільгосппродукцію до 30 країн світу.

На думку експертів, сьогодні одним із генеруючих факторів розвитку подільського краю стала участь селян у такій громадській організації як Перший національний аграрний кооператив, який об‘єднав як великі аграрні компанії, так і невеликі фермерські і селянські господарства і успішно запроваджує на Хмельниччині ефективне та прибуткове ведення сільськогосподарського виробництва. Сьогодні до участі у кооперативі приєдналося понад 120 сіл області. Досвідом кооперативного руху зацікавились тернополяни та волиняни.

«Селяни зрозуміли, що об’єднавшись, вони можуть правильно організувати свою працю та отримати за неї достойний прибуток. Люди почали мислити економічно, вирощуючи ті культури, на які є попит ринку, продаж яких дозволяє заробляти більше. Виробництво сільськогосподарської продукції – це лише один із пріоритетів участі у кооперативі. Тут прагнуть відродити відчуття реального господаря та солідарності місцевих громад, які відповідатимуть за розвиток своєї території. До речі, основою кооперативного руху стало вчення митрополита Андрея Шептицького, яке не втрачає своєї актуальності», – констатував провідний експерт з соціальної економіки Зеновій Свереда.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього