Хмельницькі атомники у Києві вимагають відновити належне фінансування галузі
До них приєдналися працівники АЕС з усієї України.Хмельницькі атомники у Києві вимагають відновити належне фінансування галузі
До них приєдналися працівники АЕС з усієї України. Причиною мирного пікету стало блокування рахунків ДП «Енергоатом».
«Якраз через блокування рахунків галузь перебуває у критичному фінансовому стані. Під загрозою – розрахунки за поставлене ядерне паливо з компаніями РС. Під загрозою – боргові зобов’язання, гарантом яких була саме держава», – пояснює голова профспілкової організації Хмельницької АЕС Михайло Гук.
Як результат – робота атомних станцій наразі паралізована. До того ж, кажуть атомники, з таким ходом справ може припинитися і виплата заробітної плати працівникам станцій. До речі, нещодавно така проблема вже виникала, каже Михайло Гук: «Більше місяця у нас було заблоковані рахунки, по яких виплачується Фондом соціального страхування лікарняні для працівників».
Тож, серед основних вимог пікетувальників – дати можливість атомникам працювати. А головне, щоб серед пріоритетів як влади, так і громади була безпека атомної енергетики.
«Для цієї галузі сьогодні держава не виділяє, і ми це говоримо відкрито, в достатній кількості коштів для її безпечного функціонування. Сьогодні заслуга безпечної роботи атомних електростанцій – це заслуга персоналу АЕС і керівництва компаній», – зазначає Михайло Гук. Зі своїми вимогами ініціативна група атомників хотіла зайти у будівлю Мін’юсту. Однак їх туди не впустили. Тож, мітингарі продовжують акцію.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього