Хмельницькі депутати схитрили з податком на нерухомість
Зміни до податку із апартаментів та маєтків у Хмельницькому відклали в довгий ящик.Хмельницькі депутати схитрили з податком на нерухомість
Місцеві депутати впродовж місяця вирішували хто і скільки у Хмельницькому платитиме податок на нерухоме майно.
Тепер податок із чималих апартаментів та маєтків у Хмельницькому сплачують лише ті, хто має у своїй власності квартири площею понад 120 квадратних метрів житлової площі та ті, у кого житлова площа будника перевищує 240 квадратних метрів. З огляду на те, що подібних будівель у Хмельницькому обмаль, місцевий бюджет так і не отримав вагомого дохідного джерела, яке з’явилося завдяки змінам до бюджетного та податкового кодексів.
Варто зазначити, що відповідно до цих змін законодавець визначив, що максимальна ставка податку не повинна перевищувати 2% від мінімальної зарплати (а це 1218 гривень в 2015 році). Разом з тим у законах прописана достатня самостійність органів місцевого самоврядування, у регулюванні цього податку. Бо саме міські ради уповноважені самостійно встановлювати ставки податку та розмір неоподатковуваної площі.
То ж, ймовірно, не бажаючи сплачувати податки за своє майно, прикриваючись піклуванням про городян, і, вочевидь, не забуваючи про швидке наближення позачергових виборів, хмельницькі депутати прийняли рішення залишити податок на понаднормову площу житла у минулорічних рамках. Варто зазначити, що сума податку з кожного «зайвого» квадратного метра становить всього 12 гривень, 18 копійок на рік. Для того, аби і по шапці згори не отримати, і з електоратом по загравати, «про людське око», у Хмельницькому створили комісію, яка радитиметься і визначатиметься чи потрібно в обласному центрі вносити зміни у адміністрування цього податку і які.
До слова, у Тернополі податок аналогічного розміру 12,18 грн. з квартир та житлових будинків платять всі, у кого площа квартири перевищує 70 кв. м. і будника 120 кв. м. У Вінниці міська рада встановила і податок вищий, і площу квартири обрала мінімальну: всі у кого квартири понад 60 квадратів за понаднормові метри сплачуватимуть 24 гривні 30 копійок, стільки ж платитимуть за кожен «зайвий» метр і власники будинків площею понад 120 квадратів.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього