Хмельницькі газовики "жаліються" на зменшення обсягів споживання
У 2014 році ПАТ \”Хмельницькгаз\” протранспортувало 802,3 млн.куб.м природного газу, що на 93,04 млн.куб.м або на 10,4 % менше в порівнянні з 2013 роком. Як результат – компанія недоотримала 33,5 млн. грн. Подібна тенденція зберігається і в поточному році.Хмельницькі газовики "жаліються" на зменшення обсягів споживання
У 2014 році ПАТ \”Хмельницькгаз\” протранспортувало 802,3 млн.куб.м природного газу, що на 93,04 млн.куб.м або на 10,4 % менше в порівнянні з 2013 роком. Як результат – компанія недоотримала 33,5 млн. грн. Подібна тенденція зберігається і в поточному році.

За 2014 рік теплопостачальні підприємства використали газу менше на 24 млн.куб.м або на 13,5%, бюджетна сфера – на 5,8 млн.куб.м або на 21%, промисловість – на 5,1 млн.куб.м або на 3%, а побутові споживачі – на 55,9 млн.куб.м або на 10,8%. Після цьгорічного суттєвого подорожчання блакитного палива спостерігається стійкий тренд до зростання наведених цифр, – вважають у ПАТ \”Хмельницькгаз\”.

Начебто непогано – енергоощадливість в дії – але падіння обсягів споживання негативно позначається на фінансово-економічному стані компанії. Зокрема, інвестиційна програма 2014 року, від виконання якої напряму залежить технічний стан газових мереж області, забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання, була виконана лише на 54,2%. Що, в свою чергу, змусило \”Хмельницькгаз\” значно зменшити витрати на придбання спецавтотранспорту та спецінструменту, приладів комплексного приладового обстеження, встановлення засобів телеметрії на газорозподільчих пунктах та ін.

\”Ми планували в рамках виконання інвестпрограми минулого року капітально відремонтувати понад 14 км газопроводів, однак, відремонтовано лише 11 км. Із запланованих для встановлення 24 вузлів обліку – не встановили жодного. В результаті недоотримання компанією коштів, замість проведення капремонту 26 спецавтомобілів, – відремонтовано 10. Крім того, із запланованих для ремонту 665 газорозподільчих пунктів, шкафних, станцій катодного захисту, – зремонтовано лише 294\”, – акцентує головний інженер ПАТ \”Хмельницькгаз\” Олександр Лоб.

Разом з тим, в рамках інвестпрограми та Закону України \”Про забезпечення комерційного обліку природного газу\”, ПАТ \”Хмельницькгаз\” до 1 січня 2018 року має забезпечити безкоштовними газовими лічильниками ще 50 тисяч абонентів області. Для цього потрібно щорічно виділяти більше 25 млн.грн. Однак, за умов значного скорочення обсягів транспортування, компанії потрібно додатково 18,9 млн.грн. на виконання робіт, придбання та установку лічильників.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього