Хмельницькі мандрівники вражені маленькими європейськими містечкамиПровінційні містечка схожі між собою, люди у них відкриті і дивуються туристам.

Після Андорри мандрівники Анна Думанська та Богдан Місюренко вирішили відвідати невеликі містечка та знайшли на сайті Couchsurfing.org людей, які хотіли б їх прийняти.Хмельницькі мандрівники вражені маленькими європейськими містечкамиПровінційні містечка схожі між собою, люди у них відкриті і дивуються туристам.

Після Андорри мандрівники Анна Думанська та Богдан Місюренко вирішили відвідати невеликі містечка та знайшли на сайті Couchsurfing.org людей, які хотіли б їх прийняти.
Потрапивши вперше в таке місто, вони були дуже здивовані тим, що на вулицях взагалі немає людей. “Поселення наче вимерло. Ми відчули себе, ніби в фільмі жахів. Нам потрібно було знайти адресу наших друзів, але не було у кого запитати правильний напрямок, – розповідають Аня та Богдан. – Проте потім ми звикли і нам навіть сподобались такі тихі та затишні вулички. В селах, де проживає близько двох тисяч людей, всі знають одне одного, завжди вітаються та посміхаються. Люди тут простіші та відкритіші, дуже дивуються іноземцям. З нами також віталися всі поодинокі перехожі”.
Випадково в одному з таких містечок, Алпікат у Каталонії, хмельничани потрапили на фестиваль національної культури.
“Це було незвичайне видовище. На площі зібралися, мабуть, всі діти з цього селища та їхні батьки. Тут танцювали традиційний каталонський танець з палицями. Вісім людей в традиційному одязі, нахиляючись та підстрибуючи, стукали пальцями по підлозі або об палиці свого сусіда. Це найстаріший танець в цьому регіоні Іспанії”, – кажуть вони.

Саме тут, до речі, роблять відомі на весь світ людські вежі, коли вилаштовують височезні поверхи з людей, які міцно тримаються між собою. Після побудови кожного поверху, по учасниках наверх підіймаються наступні люди, які знову вибудовують сходинки. Інколи бувають і 9-поверхові, і навіть 10-поверхові вежі. Але, на жаль, зараз був не сезон і наступну вежу тут побудують лише навесні.

А в місті Льєйда хмельничани відвідали дуже великий собор, заснований ще в 832 році, який деякий час був мусульманською мечеттю. В 1149 році, коли місто було відвойоване в арабів, мечеть перетворили на християнський собор. Він височить над містом та його видно ще за багато кілометрів.

“Також нас запросили на гурток грецьких танців, де попросили показати щось з наших українських народних. Така ідея особливо сподобалася Богдану, який 12 років займався українськими танцями та є випускником ансамблю “Подолянчик”, -розповідає Аня. – Спершу ми спеціально показали їм кілька відео ансамблю Вірського, де можна пояснили особливості та історію танців “повзунець” та “гопак”. Вони дуже здивувалися швидкому темпу та складності наших танців. Присутні все не могли зрозуміти, як можна так танцювати, адже це дуже складно. Потім Богдан показав їм кілька рухів під українську музику, які вони слухняно повторювали. В кінці всі попросили Богдана станцювати щось на біс, що він і зробив, а вони радісно аплодували йому. Прощаючись, всі нам дякували за те, що вони таким чином мали можливість познайомитися з українською культурою та цілували нас в щічки (така тут традиція)!”.
Хмельничанам всі маленькі містечка, у яких вони побували, виявилися схожими одне на одне. В центрі розташовується старовинний собор, який вважається найважливішою будівлею.
Нагадаємо, що подружня пара вже півтори місяці мандрує країнами ЄС автостопом. За цей час вони побували у Польщі, Австрії, Франції, Італії, Іспанії, Швейцарії та інших країнах. Їхні плани щодо щодо повернення ще невизначені. “Є кілька варіантів. Перший: ми встигаємо повернутися додому до Нового року і по дорозі ще відвідаємо Португалію, Париж, Брюссель та Амтердам. Другий: святкуємо Новий рік десь у Франції і тим самим шляхом повертаємося додому пізніше”, – кажуть Аня та Богдан.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього