У грудні 2013 року колективом Державного науково-дослідного інституту митної справи (м.Хмельницький), під науковою редакцією доктора економічних наук, І.Г. Бережнюка, було опубліковано унікальне пілотне двотомне видання – Митну енциклопедію
Хмельницькі митники на сторінках наукового виданняУ грудні 2013 року колективом Державного науково-дослідного інституту митної справи (м.Хмельницький), під науковою редакцією доктора економічних наук, І.Г. Бережнюка, було опубліковано унікальне пілотне двотомне видання – Митну енциклопедію. До складу авторського колективу Енциклопедії увійшло 23 доктори та 25 кандидатів наук із провідних українських науково-дослідних установ та вищих навчальних закладів. До роботи над нею долучилися фахівці-практики Державної митної служби України, Міністерства доходів і зборів України, Центру підвищення кваліфікації, перепідготовки та кінології Держмитслужби та митниць.
Хмельницькі митники на сторінках наукового видання

Унікальність зазначеного видання полягає у тому, що вперше в історії української митниці, було зроблено спробу узагальнення та систематизації усі її напрацювання, досягнення та здобутки. Структурно, Митна енциклопедія складається із наукових статей, у яких всебічно охарактеризовано багатогранність митної справи у контексті історії її становлення, формування нормативно-правового забезпечення, організації управлінської діяльності тощо. При підготовці Митної енциклопедії автори використовували, у якості першоджерел, історичні документи, праці відомих українських та зарубіжних науковців і практиків митної справи, а також нормативно-правову базу, що врегульовує питання здійснення митної справи в Україні та світі.

Три статті Митної енциклопедії присвячені митним структурам, які здійснюють свою діяльність на території Хмельницької області – Хмельницькій митниці, Центру підвищення кваліфікації, перепідготовки та кінології Держмитслужби (сьогодні – Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Міндоходів) та Державний науково-дослідний інститут митної справи. Винятковість ситуації полягає у тому, що лише на території нашої області, окрім митниці діють підрозділи митної служби, що здійснюють кадрове, кінологічне та наукове забезпечення її діяльності. Автори статей, у максимально доступній формі, спромоглися донести читачу інформацію про роль та значення установ в житті митної служби, специфіку діяльності, структурні підрозділи та керівництво.

Колектив Державного науково-дослідного інституту митної справи сподівається, що поява Митної енциклопедії є своєчасною, відповідає професійним потребам працівників митної служби при їх підготовці та підвищенні кваліфікації, розробці нормативних документів тощо. Зважаючи на те, що в Україні у багатьох вищих навчальних закладах здійснюється підготовка фахівців з митної діяльності, Митна енциклопедія може слугувати додатковим джерелом знань з митної справи та практичної діяльності у митній сфері для науковців, викладачів вищої школи України, аспірантів, студентів, суб’єктів ЗЕД та усіх, хто цікавиться розвитком митної науки в Україні та за її межами.

Спільна плідна робота митників Хмельниччини (митниці, Департаменту та Інституту), через призму проведення науково-дослідних робіт, у сферах вдосконалення митного оформлення та контролю, питань митної вартості, адміністрування митних платежів, підвищення ефективності здійснення митних процедур, зростання рівня захисту інтелектуальної власності та кінологічного забезпечення сприятиме зростанню довіри до вітчизняної митної служби як суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, так і пересічних громадян.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього