Хмельницькі освітяни впроваджують принципи козацької педагогіки
На базі Київського національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова було проведено конференцію з питань впровадження в навчальних закладах України козацької педагогіки, присвячену 200 річчю з дня народження Т.Г. ШевченкаХмельницькі освітяни впроваджують принципи козацької педагогіки
31 жовтня 2014 року на базі Київського національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова було проведено ІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію з питань впровадження в навчальних закладах України козацької педагогіки, присвячену 200 річчю з дня народження Т.Г. Шевченка, на тему: «Лицарські ідеї Тараса Шевченка і козацька педагогіка в системі виховання учнівської і студентської молоді українського патріотизму».
Хмельницькі освітяни впроваджують принципи козацької педагогіки
На конференції Хмельниччина була представлена делегацією з освітян, які втілюють в життя принципи козацької педагогіки безпосередньо у своїй роботі. У виступах та презентаціях педагоги Хмельниччини широко висвітлювався досвід застосування у патріотичному вихованні таких принципів, як формування елементарних життєвих компетентностей та громадянської самосвідомості старших дошкільників на засадах козацької спадщини. Творчими наробками на таку тему поділились Нагурна Тетяна Петрівна, керівник гуртка «Козаченята», вихователь ДНЗ «Подоляночка» м. Славути і Курельчук Людмила Сергіївна, завідуюча цього дошкільного закладу. Формуванню та розвитку патріотизму засобами козацької педагогіки у дитячих козацьких організаціях присв ятили свої виступи Ванник Віталіна Віталіївна, голова дитячої організації «Нетішинські джури», керівник гуртків «Краєзнавчого центру» м. Нетішин та Шинкарук Ліна Володимирівна, педагог-організатор Жуківського НВК, голова дитячо-юнацької козацької організації «Сокіл. Жуківські Джури», Ткачук Андрій Володимирович, вчитель фізичної культури та предмету «Захист Вітчизни», отаман Жуківського козацького куреня Нетішинського козацького полку Міжнародного союзу козаків «Запорізька Січ».
У минулому році, на ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції з питань впровадження в навчальних закладах України козацької педагогіки, було схвалено досвід дошкільного навчального закладу «Подоляночка» м. Славути з патріотичного виховання дошкільнят на засадах козацької педагогіки. За матеріалами досвіду у Запорізькому видавництві «Дике поле» накладом 300 примірників було видано методичний посібник за авторством Нагурної Т.П. «Ми нащадки козаків». Посібник був вручений кожному учаснику ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції. Отже тепер з досвідом наших педагогів будуть знайомитись в різних куточках України.
Гарні відгуки на адресу делегації педагогів-практиків з Хмельниччини звучали і цього року. На розсуд учасників конференції було представлено презентацію національно-патріотичного виховання засобами козацької педагогіки в навчальних закладах Хмельниччини як в загальному, так і в деяких окремо взятих навчальних закладах або козацьких громадських організаціях, що діють на базі навчальних закладів, з якою виступила методист Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, відповідальна за військово-патріотичну роботу, Колесник Наталія Вячеславівна.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього