Хмельницькі педагоги стали найкращими туристами області
Туристсько-спортивний масовий захід проводився у лісовому масиві урочище \”Новики\”, що на Старокостянтинівщині, з метою популяризації спортивного туризму серед педагогів області, розвитку його як засобу активного відпочинку, оздоровлення і пропаганди здорового способу життя. Чемпіонат є своєрідним полігоном для підготовки педагогічних кадрів, які займаються з учнівською молоддю спортивним туризмом. У змаганнях взяли участь 17 команд з 11 районів та 6 міст області. Хмельницькі педагоги стали найкращими туристами області
Туристсько-спортивний масовий захід проводився у лісовому масиві урочище \”Новики\”, що на Старокостянтинівщині, з метою популяризації спортивного туризму серед педагогів області, розвитку його як засобу активного відпочинку, оздоровлення і пропаганди здорового способу життя. Чемпіонат є своєрідним полігоном для підготовки педагогічних кадрів, які займаються з учнівською молоддю спортивним туризмом. У змаганнях взяли участь 17 команд з 11 районів та 6 міст області.

На урочистому відкритті Чемпіонату учасників привітали тимчасово виконуюча обов’язки директора Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Наталія Колесник, представники Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, обласної організації профспілок працівників освіти і науки, Старокостянтинівської райдержадміністрації, міської ради та управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради.

Право підняти прапор змагань було надано капітанам, команди яких посіли перші три місця у загальному заліку Чемпіонату \”Листопад-2014\”.

В програмі змагань були дві спортивні дистанції – \”Командна смуга перешкод\”, \”Крос-похід\” – і конкурсна програма, в яку увійшли конкурси: в’язання туристських вузлів, розпалювання туристського багаття та конкурс презентацій туристсько-спортивної роботи в районі (місті).

У перший день змагань на дистанції 3-го класу \”Командній смузі перешкод\”, команди долали 8 етапів. Шість з них учасники проходили із самонаведенням: це спуски, підйоми схилом, подолання болота за допомогою жердин, різні види переправ – по колоді, навісній та крутопохилій. У подоланні \”Командної смуги перешкод\” одразу визначилася двійка лідерів серед команд-учасниць. Це давні суперники – команди міста Хмельницького (тренер Флік А.А.) та Шепетівського району (тренер Яворський В.М.), З найкращими результатами вони посіли відповідно перше і друге місця. За третє місце розгорнулася боротьба між командами міст Славути (тренер Лук’янчук О.В.) та Кам’янця-Подільського (тренер Полева Н.І.). У підсумку результат славутчан був кращим на 25 секунд, і вони стали третіми.

Другого дня команди змагалися на 4-го дистанції \”Крос-похід\”. Дистанцію довжиною 7 кілометрів потрібно було подолати за обумовлений суддями заданий час та, орієнтуючись за картою, знайти 9 етапів з подоланням перешкод, обладнаних на місцевості. Найкращий результат знову показала команда педагогів з міста Хмельницького, які подолали всі етапи без штрафних балів. Другий результат – у команди з Шепетівського району, а третій – у туристів-педагогів з міста Кам’янця-Подільського. Гарні результати показали ще 4 команди – м. Славути, Полонського, Хмельницького районів та м. Нетішина. У підсумку учасники семи команд змогли виконати нормативи на розряд \”Кандидат в майстри спорту України\”.

Підсумки конкурсної програми показали підготовку педагогів у туристських навичках. У конкурсі \”В’язання туристських вузлів\” 1 місце у команди Шепетівського району, 2-ге місце – м. Кам’янця-Подільського, третє – м. Старокостянтинова. У конкурсі \”Розпалювання вогнища\” кращою була команда Шепетівського району, вони розпалили багаття в межах 5-ти секунд. Друге місце – у команди міста Славути, третє місце поділили педагоги з міста Хмельницького, Білогірського та Новоушицького районів. У конкурсі презентацій туристсько-спортивної роботи в районі/місті 1 місце – у команди Хмельницького району, 2-ге – у команди м. Кам’янця-Подільського, 3-тє – поділили команди Старокостянтинівського, Чемеровецького районів та міста Славути. Для обміну досвідом Кращі презентації демонструвались учасникам у вечері біля туристського вогнища, що дало змогу педагогам обмінятися досвідом роботи.

Команда з міста Хмельницького стала на Чемпіонаті беззаперечним переможцем. І це не дивно, адже у складі команди виступали 4 кандидати в майстри спорту зі спортивного туризму. Друге місце у загальному заліку посіли педагоги з Шепетівського району, третє – команда м. Кам’янця-Подільського, яка у підсумку, при однаковій сумі місць, виграла у славутчан за рахунок кращого результату на дистанції більш високого класу \”Крос-похід\”.

В останній день змагань організатори провели для всіх бажаючих майстер-клас зі спортивного орієнтування.

На урочистому закритті Чемпіонату переможці і призери були нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки ОДА, обласної організації профспілки працівників освіти і науки, обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, медалями, Кубками та цінними призами від обласної профспілки вчителів.

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту