Хмельницькі податківці борються з корупцією
Аналіз показників роботи відділу власної безпеки ГУ ДФС у Хмельницькій області свідчить про те, що найбільш ефективним результатом у боротьбі з корупційними правопорушеннями, а також вчиненням службових злочинів стало їх своєчасне попередження та профілактика.Хмельницькі податківці борються з корупцією
Аналіз показників роботи відділу власної безпеки ГУ ДФС у Хмельницькій області свідчить про те, що найбільш ефективним результатом у боротьбі з корупційними правопорушеннями, а також вчиненням службових злочинів стало їх своєчасне попередження та профілактика.

Так, протягом 2014 року з метою упередження вчинення корупційних діянь та інших правопорушень працівниками органів фіскальної служби області, антикорупційним підрозділом проведено 989 профілактичних заходів.

Передусім це лекції, виступи та бесіди у колективах, різножанрові матеріали у пресі, на телебаченні та по радіо, інформації у мережі Інтернет та інші
упереджувальні заходи.

Разом з тим відділом власної безпеки протягом 2014 року здійснено 74 службові перевірки, за результатами яких 28 осіб притягнуто до дисциплінарної
відповідальності, у тому числі – 6 звільнено.

У таких випадках матеріали спрямовувались до органів прокуратури, де відкривались відповідні кримінальні провадження. Найбільш резонансними з них стали провадження стосовно працівників бухгалтерії, які не вірно вираховували суми премії працівникам. Також працівників підрозділів податкової та митної служби, котрі не прийняли рішення по адміністративних протоколах щодо порушення митних правил та не донарахували податків у повному обсязі, внаслідок чого не були прийняті об’єктивні рішення та майно не конфісковано в дохід держави. Третій факт стосується окремих підприємців та посадових осіб, які з порушенням норм діючого законодавства незаконно реалізовували тютюнові вироби та алкогольні напої.

Спільно з працівниками прокуратури та СБУ, підрозділом власної безпеки виявлялися і корупційні адміністративні правопорушення. Передусім це порушення вимог фінансового контролю колишніми працівниками Красилівської податкової інспекції та Хмельницької митниці, які не подали своєчасно декларацію про доходи державного службовця, за що отримали по результатах судового розгляду штрафи у сумі 170 гривень.

Також у 2014 році винесено два обвинувальних вироки стосовно тепер уже колишніх державних службовців, які скоїли кримінальні правопорушення.

Перший стосується одного з податкових інспекторів ДПІ у місті Хмельницькому, котрий домовився з іншим працівником про проведення перевірки та закриття підприємницької діяльності, за що від підприємця (перед черговою відпусткою) отримав неправомірну вигоду в сумі 4 тисячі гривень. У подальшому незаконні дії були задокументовані працівниками спецпідрозділу, проведено досудове слідство і вказану особу судом засуджено за шахрайські дії та зловживання службовим становищем до двох років обмеження волі з позбавленням права займати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків строком на два роки зі сплатою штрафу в розмірі 5100 гривень.

Ще один з податківців–керівників вирішив не проводити перевірку одного з підприємців, повернути йому матеріали ніби то про порушення податкового законодавства, за що вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 4 тисячі гривень. Правопорушник був затриманий «на гарячому». Суд першої інстанції виніс йому вирок про позбавлення волі строком на 5 років. На даний час вказана особа оскаржує вирок в апеляційному суді Хмельницької області.

«Впевнений, що тільки спільна робота, спрямована на дотримання антикорупційного законодавства, підвищення рівня відповідальності керівників

за діяльністю підлеглих, неухильне дотримання вимог чинного законодавства сприятиме підвищенню авторитету Державної фіскальної служби України та ефективності роботи влади». – зауважив керівник підрозділу власної безпеки Володимир Вахонін.

Тож відділ власної безпеки ГУ ДФС у Хмельницькій області нагадує, що будь-яка особа, якій стали відомі факти проявів корупції з боку працівників ГУ ДФС у Хмельницькій області та Хмельницької митниці ДФС може звернутися за адресою: м.Хмельницький, вулиця Героїв Майдану, 12 (приміщення Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому), кабінети NoNo 704, 705, 706, 707, за телефонами: (0382) 70-17-76, 70-17-97, 70-17-77 (факс), або скористатися
сервісом «Пульс» – телефон (044) 284-00-07).

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього