Хмельницькі судді щодня бачитимуть, як з хабарників здирають шкіру

Фотокопії картини «Здирання шкіри з продажного судді» хмельницьким судам подарували козаки.

Хмельницькі судді щодня бачитимуть, як з хабарників здирають шкіруФотокопії картини «Здирання шкіри з продажного судді» хмельницьким судам подарували козаки.

Хмельницькі судді щодня бачитимуть, як з хабарників здирають шкіру
– Ми хочемо, аби ці картини висіли при вході до суду, щоб суддя, який має прийняти рішення, подивився на цю картину і судив по закону, а не так, як його про це попросить його кум. Щоб все було чесно, – говорить курінний отаман Сергій Скоробогатий. – Це не стосується якогось конкретного судді чи суду, ми просто хочемо, аби наші суди були чесними.

Фотокопія картини обійшлася козакам у 50 гривень. Всього зробили 4 екземпляри – для апеляційного, господарського, міськрайонного та окружного адміністративного судів. За словами Сергія Скоробогатого витрачали свої гроші та спонсорські кошти.
– А для того, щоб ця картина ніде не загубилася, ми підготували накладні – що передаємо матеріальну цінність, – каже отаман.

У Апеляційному суді картину прийняли з посмішкою і пообіцяли повішати біля входу.
– Буквально сьогодні ми її почепимо. Після обіду зайдете – побачите, – каже керівник апарату Геннадій Крупельницький. – Вона має висіти тільки при вході, щоб всі бачили. Нас це ніяким чином не ображає, все, що робиться – все на краще.
У Господарському суді картину також прийняли, але чіпляти її біля входу не планують. Принаймні так заявив заступник голови Юрій Олійник.

Сергій Скоробогатий пообіцяв перевірити чи повішали картини.
– Треба зайти і побачити, де вони їх повішають, – пояснив отаман.
Довідка «ВСІМ»: «Здирання шкіри з продажного судді» – картина нідерландського живописця Герарда Давида, написана у 1498 році для зали міської ратуші Брюгге, в якій проводились судові засідання.
Картина заснована на переказі Геродота про страту царем Персії Камбісом судді Сісамна, який брав хабарі: «Сісамна, який був царським суддею, цар Камбіс, через те, що він брав хабарі і виніс несправедливе рішення, наказав зарізати, здерти з нього шкіру з голови до ніг, а потім, коли його так обдерли, з його шкіри понарізували ремені і натягли їх на крісло, на якому сидів Сісамн і правив суд, і, коли їх натягли, Дарій замість Сісамна, якого він наказав убити й обідрати, призначив суддею його сина і наказав йому не забувати, на якому кріслі він сидить і судить».

Залишити відповідь