Хмельницька атомна: зона – є, грошей – немає
Компенсацію за життя у 30-кілометровій зоні атомної електростанції, Славута не отримує в повній мірі уже два роки.Хмельницька атомна: зона – є, грошей – немає
Компенсацію за життя у 30-кілометровій зоні атомної електростанції, Славута не отримує в повній мірі уже два роки.
Минулого, 2015 року, керівництво міста навіть потягло Уряд до суду, – пише інтернет-видання “Є”. Міський голова Славути каже: гроші таки відсудили, але не всі. Із передбачених майже шести мільйонів, вдалося вибити два, та й то в останні дні року.
За виділені з держбюджету гроші вдалося вже закупити йодистий калій, який обов’язково має бути на випадок аварії на АЕС, марлеві пов’язки та провести деякі роботи у протирадіаційних сховищах.
«Минулого року нам підписали наказ на виділення коштів 23 грудня, а вже 28 їх треба було повернути до бюджету. Однак ми встигли їх використати і повернули до бюджету лише неповних 600 тисяч гривень. Придбали йодистий калій, марлеві пов’язки і виконали серйозні роботи у шести протирадіаційних сховищах. Лише тому, що ми багато роботи зробили завчасно, нам не довелося повертати всі кошти назад у бюджет», – зізнається міський голова Василь Сидор.
У 2016 році місто повинно отримати щонайменше два мільйони гривень. Однак, чи треба буде й цього року «вибивати» кошти, які належать місту, мер не знає. Каже: таку ситуацію спрогнозувати важко, адже кошти є, але їх чомусь не дають.
«Згідно з інформацією, яку ми маємо від НАК \”Енергоатом\”, вони до бюджету перерахували понад триста мільйонів гривень. Відтак, для Славути мали б прийти майже сім мільйонів гривень! Та Уряд розподілив між містами лише третю частину. Тому в нас, відповідно, виникає питання: де решта коштів? За останні два роки місто недоотримало майже сім мільйонів гривень!» – каже Василь Сидор.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього