Хмельницька міліція приєдналася до соціального проекту, спрямованого на гуманізацію правосуддя по відношенню до неповнолітніх правопорушників Управління МВС України в Хмельницькій області долучилося до участі в експериментальному проекті під назвою «Від відновних практик до гуманізації кримінальної юстиції щодо неповнолітніх», мета якого — запровадити практику примирення неповнолітнього правопорушника і жертви та відшукати альтернативи ув‘язненню неповнолітніх.

Управління МВС України в Хмельницькій області долучилося до участі в експериментальному проекті під назвою «Від відновних практик до гуманізації кримінальної юстиції щодо неповнолітніх», мета якого — запровадити практику примирення неповнолітнього правопорушника і жертви та відшукати альтернативи ув‘язненню неповнолітніх.

Відновне правосуддя, яке лежить в основі проекту, ґрунтується на концепції, що забезпечує поновлення жертви у своїх матеріальних і нематеріальних правах, порушених в результаті злочинних дій неповнолітнього і, водночас, загострює почуття відповідальності у правопорушника.

Щоб обговорити це важливе питання та шляхи подальшої реалізації проекту, в управлінні МВС України в Хмельницькій області за круглим столом зібралися близько тридцяти представників органів внутрішніх справ, прокуратури, суду, а також освітяни, адвокати і громадські діячі Всеукраїнської фундації «Захист прав дітей», за ініціативи якої в Україні розпочався вищезгаданий проект.

Виступаючи перед присутніми, заступник начальника УМВС України в Хмельницькій області Федір Данів зазначив, що кожна людина повинна мати шанс на виправлення своїх помилок, тим паче якщо це дитина чи підліток, і тому процес гуманізації кримінальної юстиції щодо неповнолітніх набуває в наш час особливого значення.

Свою точку зору, яка отримала підтримку в усіх присутніх, висловив і начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей Сергій Цимбалюк.

— Наше головне завдання, — сказав він, — це забезпечення повноцінної комплексної системи правового захисту дітей, а також законності, обґрунтованості та ефективності кожного рішення щодо дитини, яка потрапила у конфлікт із законом, пов’язаного із її перевихованням та подальшою соціальною та правовою підтримкою.

Голова Хмельницького міськрайонного суду Тетяна Бацуца зауважила:

— Головна мета — примирення неповнолітніх правопорушників та потерпілих для забезпечення можливості поновлення їх прав та створення моделі для законодавчого закріплення на національному рівні. Адже відновне правосуддя містить ключові елементи альтернативи ув’язненню, головне, аби воно було застосовано вчасно та на етапі досудового розгляду.

Представники Департаменту освіти та науки, молоді і спорту обласної держадміністрації схвально відгукнулися на пропозицію кримінальної міліції у справах дітей щодо спільного патронажу над дітьми «групи ризику» шляхом запровадження в навчальних закладах Шкільних служб порозуміння, де за участю учнів, вчителів, працівників міліції, батьків (тобто сторін причетних до конфлікту чи проблеми) під час тренінгів та бесід проводити ціннісно-орієнтоване навчання підлітків навичкам конструктивної взаємодії, вчитися розв’язувати конфлікти мирним шляхом та реагувати на прояви девіантної поведінки учнів школи, формувати у порушника соціально прийнятну, законослухняну поведінку.

Обговорення даного проекту під час засідання засвідчило, що міліція, влада та соціальні інститути глибоко зацікавлені у впровадженні програм примирення і розбудові Шкільних служб порозуміння на теренах області, що у подальшому набуде відображення у підписанні міжвідомчої угоди стосовно запровадження пілотної програми «Примирення неповнолітніх жертви та правопорушника» в Хмельницькій області.

СЗГ УМВС України в Хмельницькій області

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього