Хмельницька молодь забезпечена всім для змістовного дозвілляОрганізація дозвілля молоді та дітей – один із важливих аспектів діяльності закладів клубного типу, спрямованих на духовне виховання людини, розвиток її здібностей та світогляду. Обсяги фінансування галузі, яка опікується молодіжною політикою у місті Хмельницькому за 2013 рік, склали близько 3,8 млн. грн., що на понад 1 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2012 року. Протягом 2013 року проведено 35 заходів на підтримку дітей та молоді.Організація дозвілля молоді та дітей – один із важливих аспектів діяльності закладів клубного типу, спрямованих на духовне виховання людини, розвиток її здібностей та світогляду. Обсяги фінансування галузі, яка опікується молодіжною політикою у місті Хмельницькому за 2013 рік, склали близько 3,8 млн. грн., що на понад 1 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2012 року. Протягом 2013 року проведено 35 заходів на підтримку дітей та молоді.

Минулого року забезпечено стабільне функціонування профільних закладів. Активна робота тривала у спортивно-культурному центрі «Плоскирів». У 6 гуртках та секціях Центру на сьогодні займаються 155 любителів спорту, що на 15 хмельничан більше, ніж у 2012 році. Впродовж 2013 року в приміщенні СКЦ відбулось чимало значних спортивних подій, серед них: обласні змагання з боксу за участю спортсменів з міста Києва; відкритий чемпіонат Хмельницької області з кікбоксінгу; відкритий чемпіонат міста і турнір честі з панкратіону; регіональні змагання Хмельницької, Тернопільської, Рівненської областей, в яких брали участь спортсмени з Литви та інші.

Протягом року для дітей, молоді і жителів мікрорайону Гречани в СКЦ відбулося 40 культурно-масових заходів. Зокрема, до Всесвітнього дня здоров’я проведено театральну виставу, присвячену проблемам боротьби з наркоманією «Вибір за тобою». До Дня матері для жителів мікрорайону проведено виставки-конкурси дитячих робіт «Великоднє диво», «Я і моя сім’я». Серед найбільш масових – заходи зі святкування 68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, святкова програма «Тобі, рідний Хмельницький, присвячуємо» до Дня міста тощо.

Різноманітною і цікавою у 2013 році була діяльність Центру по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання. Тут проведені театралізовані свята “Новорічна казка зими” та “Проводи Зими-зустрічі Весни”, вечір-зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни, присвячені Дню захисника Вітчизни, 69-й річниці визволення Хмельницького від німецько-фашистських загарбників, до Дня Незалежності України проведено конкурс малюнку на асфальті «Наша квітуча Україна», тематичні заходи до Дня довкілля, Всесвітнього дня книги, до Дня матері та сім’ї, до Дня захисту дітей у південно-західному мікрорайоні міста успішно пройшло театралізоване свято “Діти-наше майбутнє”; для вихованців груп денного перебування організовано екскурсії до державного заповідника “Самчики”; проведено конкурсно-розважальну програму для вихованців підліткових клубів «Купальська магія», спортивно-ігрову програму для дітей мікрорайону Дубове «Ура! Канікули!»; до 582-ї річниці міста Хмельницького проведено конкурсно-ігрову програму для дітей мікрорайону Виставка «Милий серцю Хмельницький», екскурсію по центру міста «Серце Поділля-Хмельницький»; організовано День відкритих дверей «Клуби кличуть дітлахів», проведено різноманітні вікторини, змагання з настільного тенісу, більярду, шахів, шашок, настільного футболу, міні-футболу; організовані туристичні походи у Гринівецький ліс, до дендропарку міста Хмельницького тощо.

На сьогодні у Центрі по роботі з дітьми та підлітками функціонує 25 клубів за місцем проживання (8 бюджетних, 17 на умовах госпрозрахунку), де займаються 1176 дітей. У 2013 році робота Центру здійснювалась за наступними напрямками: діє 2 гуртка фізкультурно-спортивного напрямку; 15 підліткових клубів спортивного напрямку; 2 гуртка науково-технічного спрямування; 3 гуртка художньо-естетичного напряму; один гурток – різнопрофільний; підлітковий клуб – робота з інвалідами; 6 різнопрофільних підліткових клубів за інтересами; один підлітковий клуб поєднує різнопрофільний та спортивний напрямок роботи.

Розширено мережу гуртків технічної та прикладної творчості, спортивного спрямування. У І півріччі 2013 року розпочали роботу: гурток фізкультурно-спортивного напрямку «Гарт» (п/к «Фанат», Пр. Миру, 76/7) та «Патріот» (ЗОШ №12); гурток «Комп’ютерний чайник» (ЗОШ № 25 та в п/к « Джерельце» вул. Перемоги,10-А), фізичної реабілітації та психологічного тренінгу в підлітковому клубі « Ярослав» (вул. Сковороди 9/3), бойового самбо в підлітковому клубі « Вимпел» ( вул. Перемоги 2), у ІІ півріччі 2013 року розпочав роботу гурток декоративно-прикладного мистецтва «Умілі ручки», в підлітковому клубі «Мустанг» (вул. Староконстянтинівське шосе, 8), різнопрофільний гурток «Фенікси» в підлітковому клубі «Романтик» (вул. Козацька, 56/1 та в НВК № 2); секція панкратіону в клубі «Глобал Файт Клаб» (вул. Залізняка, 8), безкоштовна секція атлетизму в підлітковому клубі « Вікторія» (вул. Інститутська, 8).

У 2013 році охоплено гуртковою та секційною роботою близько 1400 молодих хмельничан, у тому числі в клубах, що надають платні послуги – 760 осіб, із них пільгових категорій – 110 чоловік, у бюджетних клубах – 620 осіб.
В підліткових клубах Центру до 2013-2014 навчального року проведено поточні ремонти.

Фахівцями Центру соціальних служб для сім\’ї, дітей та молоді надано 2593 індивідуальних консультації з різних питань. Крім того проведено 140 лекцій, 105 бесід, 155 тренінгових занять, 23 семінари, 10 акцій, якими охоплено 15514 хмельничан. На спеціалізовану службу психологічної допомоги «Телефон Довіри» за звітний період звернулось більше 7000 осіб. Найбільша кількість, понад 2000 звернень, з проблем стосунків.
Працює спеціалізована служба «Консультативний пункт «Довіра» по роботі з наркозалежними, алкозалежними, ВІЛ-позитивними та їх родичами. Проводяться індивідуальні та групові консультації у СНІД-блоці інфекційної лікарні та наркодиспансері. У 2013 році проведено 19 групових та індивідуальних консультацій для 277 осіб, які перебувають на лікуванні у наркодиспансері.

Психолог центру працює з неповнолітніми, що утримуються у слідчому ізоляторі відповідно угоди про співпрацю між Центром та СІЗО. Протягом цього періоду надано індивідуальних та групових консультацій та проведено 26 тренінгових занять (138 відвідувань). Проведено 26 презентаційних та лекційних занять «Клубу майбутніх наречених» для 1042 учнів та студентів середньо-спеціальних та вищих навчальних закладів. Під соціальний супровід взято 215 сімей, що потрапили в складні життєві обставини, з них 172 сім’ї мають неповнолітніх дітей. Під соціальним супроводженням перебуває 2 дитячих будинки сімейного типу та 2 прийомні сім\’ї, в яких виховується 21 прийомна дитина.

За матеріалами: виконавчого комітету Хмельницької міської ради

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього