Хмельницька міська рада прийняла бюджет на 2016 рік
У порядок денний позачергової третьої сесії міської ради було внесено лише 5 питань. Для участі у засіданні зареєструвалося 42 депутати. Перед початком сесії усі вони отримали з рук міського голови Олександра Симчишина депутатські посвідчення.

Хмельницька міська рада прийняла бюджет на 2016 рік
У порядок денний позачергової третьої сесії міської ради було внесено лише 5 питань. Для участі у засіданні зареєструвалося 42 депутати. Перед початком сесії усі вони отримали з рук міського голови Олександра Симчишина депутатські посвідчення.

Також сьогоднішня сесія стала вже другою, яку можна було дивитися у режимі «он-лайн». Посилання на трансляцію було доступним на офіційному сайті міської ради.

Розгляд порядку денного міські обранці розпочали із найважливішого – детального аналізу бюджету міста на 2016 рік. Його уже розглянули та підтримали усі постійні депутатські комісії та виконавчий комітет міської ради. Зауваження та пропозиції, надані міськими обранцями, враховані та включені до остаточного варіанту документу, який і представили на сесії.

Начальник фінансового управління Сергій Ямчук у своїй доповіді зазначив, що після прийняття державного бюджету доходи до місцевої казни у 2016 році збільшаться ще на 35,4 мільйони гривень. Тому приблизний обсяг доходів у наступному році становитиме 1 мільярд 606 мільйонів 204 тисячі гривень. Це на 65,5 мільйонів гривень більше, ніж у поточному році.

«Основні джерела доходів – це податок на доходи фізичних осіб (395 мільйонів гривень), єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва (101, 8 мільйонів гривень), акцизний податок (90,1 мільйонів гривень), а також земельний податок (27,2 мільйонів гривень)» – розповів Сергій Миколайович.
Видаткова частина бюджету на 2016 рік у повній мірі передбачає задоволення потреб у заробітній платі для працівників бюджетної сфери, поточні видатки, а також видатки на оплату бюджетним установам комунальних платежів, скореговані освітню і медичну субвенції.

Начальник фінансового управління розповів, що у повному обсязі буде забезпечено зростання заробітної плати для бюджетників згідно із підняттям прожиткового мінімуму. Також збільшено видатки на харчування дітей у освітніх закладах. Зокрема учні початкових класів у 2016 харчуватимуться на 8 гривень (раніше було 4), а діти у садочках на 16 гривень замість 12. Зростуть розміри матеріальної допомоги для учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, інвалідів, ветеранів війни та праці, а також малозабезпеченим громадянам міста. Крім цього, збільшено матеріальні видатки для надання допомоги учасникам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС та громадським організаціям, що опікуються ветеранами та інвалідами. У бюджеті передбачено створення на базі вузлової лікарні станції «Гречани» амбулаторії сімейної медицини для жителів мікрорайону Гречани. На це передбачено 7,2 мільйони гривень. Фінансуватиметься житлово-комунальне господарство. Чималі видатки передбачаються для ремонту доріг, прибудинкових територій, утримання житлового фонду та інших потреб. На 4 мільйони більшу, ніж у 2015 році, дотацію отримає комунальне підприємство «Електротранс». 28 мільйонів гривень будуть спрямовані на компенсацію пільгового проїзду хмельничан у тролейбусах.

«Цьогоріч у бюджеті міста закладаються кошти для фінансування у першому кварталі закладів професійно-технічної освіти, що розташовані у Хмельницькому. Міський бюджет бере на себе витрати із утримання 7 навчальних закладів. Це понад 3,5 тисяч студентів та 800 викладачів. Ми закладаємо для цих потреб 16,5 мільйонів гривень. Ці кошти дозволять студентам отримувати стипендії, а викладачам – заробітні плати. Це був необхідний для нормального функціонування профтехосвіти захід» – додав Олександр Симчишин.

За пропозиціями постійних депутатських комісій до бюджету було включено витрати на виготовлення звіту за результатами обстеження та проектно-кошторисної документації для капітального ремонту лазні № 1.

«Проект бюджету на наступний рік має дуже потужну соціальну складову. Він збалансований та бездефіцитний. Ми врахували все: від розміру матеріальної допомоги до компенсації за безкоштовний проїзд для пільговиків. Також принциповим було питання збереження лікувального закладу в Гречанах та фінансування харчування дітей. Ми входимо у новий рік із чудовим потенціалом. Дякую усім депутатам за плідну співпрацю, активність та солідарність» – підсумував міський голова.

Такий головний фінансовий документ Хмельницького міські обранці підтримали одноголосно.

Також депутати підтримали рішення щодо встановлення пільг щодо сплати земельних податків для юридичних осіб, комунальних підприємств та структурних підрозділів міської ради.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього