Хмельницька новорічна казка зі Святим Миколаєм
Гостина Святого Миколая відкрита щоденно з 19 грудня 2014 року до 15 січня 2015 року з 16:00 до 19:00, у вихідні та святкові дні з 14:00 до 18:00 годиниХмельницька новорічна казка зі Святим Миколаєм
На сьогодні для дітей Хмельницького існує два казкових персонажі, котрі асоціюються з новорічними святами – Святий Миколай та Дід Мороз. Працівники міського управління культури, провівши опитування серед школярів різного віку визначили, що діти не хочуть лишатися когось з них, а хочуть отримувати подарунки двічі. На новорічній нараді було прийнято рішення, що цього року символом свят стане святий Миколай.
Заступник начальника управління культури та туризму у місті Хмельницькому Світлана Шевченко розповіла Подільській.info про причини таких змін: «Кожна країна має свого власного новорічного персонажа, то і в Україні він має бути. З історії України добре відомо, що зимові свята супроводжував саме Миколай, він був символом новорічних свят впродовж багатьох століть. Святий приходив до дітей, запитував як у них справи, дарував подарунки та вислуховував дитячі секрети і побажання. А ось Дід Мороз в наші свята ввійшов лише в 30-ті роки минулого століття через те, що забороняли святих та церкву. Тому тепер, коли ми маємо можливість, потрібно нести духовність та культуру в маси та ця культура повинна бути українською, особливо для дітей. Якщо звернутися до минулих століть ми побачимо, що Миколай супроводжував новорічні свята аж до Різдва, саме тому захід буде проходити з 19 грудня до 15 січня».
На цьому нововведення не зупиняються. Змінилися також ялинкові прикраси – тепер іграшки будуть виконані в народному стилі, більшість яких виготовлено руками діток та дорослих нашого міста. В українському народному стилі прикрашатимуть і будиночок Миколая, а допомагати святому будуть янголята.
Хмельницька новорічна казка зі Святим Миколаєм
Хмельницька новорічна казка зі Святим Миколаєм
Хмельницька новорічна казка зі Святим Миколаєм
Також в управлінні культури та туризму наголосили, що новорічні свята та дитячі ранки будуть перенесені з головної площі до кінотеатру ім. Т. Шевченка. За останній рік Хмельницький майдан став місцем для останнього прощанням з загиблими. Для проведення новорічних заходів спеціально облаштують місце біля кінотеатру.
Святкове запалювання ялинки та відкриття будиночку буде проходити 19 грудня о 16:00 біля кінотеатру ім. Шевченка – дітям даруватимуть солодкі подарунки та кожен малюк отримає листівку з привітанням від святого Миколая. Всі бажаючі зможуть розповісти віршика, заспівати пісню, подарувати малюнка або просто розповісти свою мрію Миколаю.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього