Хмельницька обласна газета "Подільські вісті"  знову відзначилася
Комісія з журналістської етики оголосила про публічний осуд колективу обласної газети «Подільські вісті». Таке рішення було ухвалене на черговому засіданні КЖЕ 3 лютого. Про це йдеться на сайті Комісії.

Хмельницька обласна газета "Подільські вісті"  знову відзначилася
Комісія з журналістської етики оголосила про публічний осуд колективу обласної газети «Подільські вісті». Таке рішення було ухвалене на черговому засіданні КЖЕ 3 лютого. Про це йдеться на сайті Комісії.

Раніше до Комісії надійшла заява від головного редактора медіа-корпорації «Є» (м. Хмельницький) Тетяни Колісніченко з проханням розібратися в конфлікті щодо виборів редактора обласної газети «Подільські вісті», які відбувалися в червні 2014 року.

За словами Колісніченко, проти її кандидатури, запропонованої головою обласної ради, колектив газети, який висунув свого кандидата Петра Лічмана, боровся вкрай неетичними методами: щономера паплюжив її ім\’я, не надав можливості висловитися на шпальтах газети ні їй, ні місцевій Раді Майдану, котра підтримала її кандидатуру і внаслідок цього була публічно звинувачена «Подільськими вістями» у рейдерстві.

Вивчивши ситуацію, члени Комісії дійшли до наступних висновків: «Редакція газети «Подільські вісті» висвітлювала вибори редактора газети з власної ініціативи, однобічно, упереджено, незбалансовано, без надання слова опонентам та експертам. Протилежна думка, висловлена, зокрема, в надісланому до редакції зверненні громадської організації «Рада Майдану», була проігнорована і не опублікована в газеті. В результаті у читача була сформована необ\’єктивна, викривлена картина подій. Відтак громадська думка, представлена на шпальтах видання, також відображала винятково позицію колективу редакції газети».

Таким чином, на думку членів КЖЕ, редакція газети «Подільські вісті» порушила Кодекс етики українського журналіста, зокрема такі його пункти:

6. Повага до права громадськості на повну та об\’єктивну інформацію про факти та події є найпершим обов\’язком журналіста.

9. Факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного. Неприпустимим є розповсюдження інформації, що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення.

10. Точки зору опонентів, в тому числі тих, хто став об\’єктом журналістської критики, мають бути представлені збалансовано. Так само мають бути подані оцінки незалежних експертів.

12. Журналіст зобов\’язаний зробити все можливе для виправлення будь-якої поширеної інформації, якщо виявилося, що вона не відповідає дійсності.

17. Журналіст не повинен використовувати службове становище в особистих цілях, з метою наживи, самореклами, у кар\’єристських цілях та керуючись прагненням догодити певним силам чи особам.

«Враховуючи вищевикладене, Комісія розцінює боротьбу колективу газети \”Подільські вісті\” за свого кандидата на посаду редактора як цілеспрямовану кампанію проти опонента, в ході якої були грубо порушені моральні та етичні засади журналістики.

Відповідно до п.19 Кодексу етики українського журналіста, \”Свідоме порушення норм журналістської етики є абсолютно несумісним з професійною журналістикою, піддається громадському осуду, може бути підставою для позбавлення прес-карти чи членства в професійних спілках та НСЖУ\”», – йдеться у рішенні Комісії.

Але на сьогодні, Тетяна Колесніченко призначена генеральним директором Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії (ОДТРК) «Поділля-центр», як раніше інформувала Подільська інфо.
І напевно в світлі цих подій з\’явилася інформація, про те, що Хмельницька обласна рада вирішила висунути Володимира Гординського на посаду нового головного редактора для \”Подільських вістей\”, який є на сьогодні головним редактором газети \”Поділля\”.

Епопея з призначення головного редактора комунальної газети \”Подільські вісті\” триває вже майже рік.

Ми й надалі будемо слідкувати за \”перипетіями\” навколо Подільських вістей.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього