Хмельницька область є однією з перших, що успішно справились з першим етапом мобілізації
Хід виконання Указу Президента України щодо проведення в країні четверної хвилі часткової мобілізації розглянули на черговому засіданні Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України.Хмельницька область є однією з перших, що успішно справились з першим етапом мобілізації
Хід виконання Указу Президента України щодо проведення в країні четверної хвилі часткової мобілізації розглянули на черговому засіданні Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України. З цього питання присутніх проінформував військовий комісар Хмельницького обласного військового комісаріату полковник Сергій Присяжнюк. Зокрема, він зазначив, що четверта хвиля мобілізації проводиться у два етапи. Хмельницька область однією з перших разом із Вінницькою успішно справилась із поставленим завданням і ще 3 лютого завершила перший етап мобілізації, який триває з 20 січня до 14 лютого. Водночас військовий комісар зауважив, що проблемні питання в процесі мобілізації є, але вони поступово вирішуються. Також Сергій Присяжнюк констатував, що на даний етап збройні сили повністю забезпечені матеріальними засобами та харчуванням.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо проходження військовозобов’язаними медичних комісій, обласний військовий комісар зазначив, що у ході четвертої хвилі мобілізації 60% військовозобов’язаних нашої області виявились хворими.
“Лікарі комісій не завжди можуть встановити хвора людина чи ні, тому відправляють на дообстеження в лікарню. 90% таких людей не повертаються. Я звертався до голови обласної державної адміністрації, до директора департаменту охорони здоров’я з тим, що з цих питань треба приймати якісь жорсткі міри”, – розповів Сергій Присяжнюк.
Хмельницька область є однією з перших, що успішно справились з першим етапом мобілізації
Військовий комісар також повідомив, що кількість добровольців у порівнянні з початком антитерористичної операції, значно зменшилась, а тих, хто ухиляються від мобілізації, зросла. Для вручення повісток військовозобов’язаним в області формуватимуться відповідні групи.
Начальник Хмельницького військового госпіталю, що у мікрорайоні Ракове, полковник Олександр Завроцький поінформував учасників зібрання про окремі площини лікування поранених та хворих військовослужбовців, які повернулися із зони проведення антитерористичної операції. За його словами багато хмельничан-добровольців, мобілізованих у перших хвилях, мали проблеми зі здоров’ям. Траплялись навіть випадки онкозахворювань. Важко хворих повертали додому, інших – лікували військові медики. Загалом від початку проведення АТО Хмельницький військовий госпіталь надав медичну допомогу понад 4000 військовослужбовців. Олександр Завроцький також розповів про тісну співпрацю у цьому напрямку з медичними закладами міста й області, зокрема обласною лікарнею, міською поліклінікою №1 та іншими, в яких військовослужбовці проходять обстеження та отримують додаткові консультації медичних фахівців.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього