Хмельницьке відділення АМКУ припинило рекламу недобросовісних забудовників
Хмельницький опинився не лише в полоні недобросовісних забудовників, але й нечесних конкурентів на ринку реклами житла.
Хмельницьке відділення АМКУ припинило рекламу недобросовісних забудовників
Хмельницький опинився не лише в полоні недобросовісних забудовників, але й нечесних конкурентів на ринку реклами житла.
У 2014 році відділення провело дослідження ринку будівництва на предмет дотримання законодавства про захист економічної конкуренції.
Відділення встановило факти порушення Закону України \”Про захист від недобросовісної конкуренції\” у вигляді поширення інформації, що вводить в оману.
Зокрема, в рекламних оголошеннях будівельними організаціями вказувалась ціна за 1 кв. м, яка не відповідала дійсності, також були виявлені випадки, коли суб\’єкти господарювання не здавали будинки в експлуатацію в терміни, вказані у рекламних оголошеннях.
До відповідальності були притягнуті КП \”Цивільжитлобуд\”, ТОВ \”Будинок Мирний\”, Асоціація \”Регіональне будівництво Хмельниччини\”.
ТОВ \”Будинок Мирний\” поширював рекламне оголошення, в якому зазначав вартість житла у розмірі 3500 грн за 1 кв. м, хоча насправді ціна становила 5000 грн.
КП \”Цивільжитлобуд\” у рекламному оголошенні пропонувало квартири з індивідуальним опаленням за ціною 5000 грн за 1 кв. м, а насправді ця сума не включала вартості встановлення індивідуального опалення. КП \”Цивільжитлобуд\” також пропонувало квартири вартістю 4000 за 1 кв. м. Фактично ціна становила 5250 гривень без врахування вартості встановлення індивідуального опалення, а рекламовані 4000 грн. стосувались лише декількох квартир.
Асоціація \”Регіональне будівництво Хмельниччини\” розмістило рекламне оголошення про продаж квартир за ціною 4000 гривень за 1 кв. м, хоча мінімальна вартість 1 кв. м становила 4527 грн.
Інформація суб’єктів господарювання про ціни на квадратний метр житла була неповною, вводила споживачів в оману, заохочуючи їх придбати житло саме у цих будівельних компаній.
Порушення припинені, рекламні оголошення змінені, суб’єкти господарювання оштрафовані, та зобов’язались у подальшому дотримуватись вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього