«Хмельницькгаз» підготували до опалювального періоду більше 10 км газових мереж
ПАТ «Хмельницькгаз» завершує підготовку до осінньо-зимового періоду 2015-2016 рр.«Хмельницькгаз» підготували до опалювального періоду більше 10 км газових мереж
ПАТ «Хмельницькгаз» завершує підготовку до осінньо-зимового періоду 2015-2016 рр. Однак, за свою майже 60-річну діяльність, підприємство вперше зіштовхнулося з рядом труднощів, як то практично мінімальним фінансуванням та неможливістю в потрібному обсязі виконати усі необхідні роботи, затверджені Інвестиційною програмою.Так, із виділених 25 млн.грн., компанія освоїла лише 1,7 млн.грн. або 6,7% від запланованого, що унеможливлює здійснювати підтримку в належному технічному стані об’єктів та систем газопостачання області.
Причини такого низького рівня фінансування Інвестиційної програми компанії – скорочення у поточному році, порівняно із 2014 роком, обсягів споживання газу на 27,7%, недоотримання тарифної виручки в сумі 93,01 млн.грн., а також різке підвищення ціни на блакитне паливо, що сприяло піковому зростанню заборгованості населення за спожитий газ.
«Вперше ми опинилися в такому скрутному становищі щодо неможливості фінансування першочергових заходів в рамках виконання Інвестиційної програми та підготовки до зими, – констатує головний інженер компанії Олександр Лоб. – Але нам вдалося все ж виконати необхідні роботи на першочергових об’єктах усієї області та привести систему газопостачання у готовність, щоб забезпечувати безперебійне та безаварійне газопостачання».
Відсутність необхідного фінансування може спричинити труднощі в подальшому обслуговуванні систем газопостачання області та утриманні їх в належному стані, адже левова частка підземних мереж закладені ще в 50-60 роках минулого століття
Разом з тим, існуючий на сьогодні обсяг інвестицій у кілька разів менший від реальної потреби.
Як результат – крім зазначених виробничих проблем, в умовах значного дефіциту коштів, у ПАТ «Хмельницькгаз» з 1 вересня введений чотирьохденний робочий тиждень. Такі вимушені кроки необхідні, аби зберегти трудовий колектив та уникнути відтоку кращих професійних кадрів, особливо перед початком опалювального періоду, який незабаром розпочнеться.
Для підтримання системи газопостачання Хмельницької області необхідні значні кошти, які компанія може отримати за рахунок економічно обгрунтованих тарифів на транспортування блакитного палива.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього