Хмельницьких прикордонників привітали з професійним святом
28 травня відповідно до Указу Президента відзначається День прикордонника.Хмельницьких прикордонників привітали з професійним святом
28 травня відповідно до Указу Президента відзначається День прикордонника.

Центрі культури та дозвілля Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбулися урочистості за участю керівництва області та міста, представників духовенства та волонтерських організацій.

З професійним святом учасників зібрання – курсантів, офіцерів-прикордонників, працівників Академії та ветеранів прикордонної служби привітав голова обласної ради Іван Гончар.

Посадовець наголосив, що прикордонники завжди були взірцем мужності, гідності, честі, патріотизму та відданості своєму народу. «Саме прикордонники першими стали на оборону нашої української землі від російського агресора. Як бачимо, нинішня ситуація яскраво засвідчила важливість та роль прикордонної служби в нашій державі. Сьогодні кожен розуміє, що Україні потрібна прикордонна служба, яка здатна надійно захистити країну не лише від контрабанди, злочинності на кордоні, нелегальної міграції, а й від реальної військової агресії», – зазначив Іван Ярославович.
Керівник обласної ради висловив сподівання, що нинішнє молоде покоління гідно продовжуватиме славні традиції ветеранів прикордонної служби та примножуватиме славу Академії.

Особливі слова вдячності та поваги Іван Гончар адресував усім прикордонникам, які повернулися з виконання завдання з охорони та оборони державного кордону України, а також передав слова підтримки тим, хто сьогодні гідно несе службу на рубежах Вітчизни. «Бажаю нам усім мирного неба, нехай ніколи наша українська земля не втрачає своїх солдатів, серця ніколи не будуть засмучені втратами рідних та близьких, а в очах матерів та рідних ніколи не з’являються сльози», – сказав на завершення виступу посадовець.

З нагоди Дня прикордонника Іван Гончар вручив Грамоти обласної ради групі службовців Академії. За сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих офіцерів-прикордонників, витримку, мужність, високий професіоналізм відзнаками облради нагороджені начальник кафедри кримінального процесу та криміналістики, полковник юстиції Олександр Андрушко, доцент кафедри особистої безпеки, полковник Андрій Плеханов, старший викладач кафедри транспортних засобів та спеціальної техніки, підполковник Микола Гащук та старший викладач кафедри тактики прикордонної служби, підполковник Ігор Кривий.

Сьогодні Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького є престижним багатопрофільним вищим військовим навчальним і науковим закладом нашої країни, який увібрав у себе кращі освітянські традиції, знання, досвід, а також, передові форми навчання розвинутих європейських держав.

Як наголосив у своєму виступі ректор Академії Олег Шинкарук, внаслідок неоголошеної війни Україна зазнала наймасштабніших людських, територіальних, економічних втрат. Так, у ході збройних протистоянь на сьогоднішній день загинуло близько 1800 військовослужбовців, серед них – 63 прикордонники, у тому числі 7 випускників Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та співробітник закладу Павло Дияк. Під час бойових дій понад 380 охоронців кордону отримали поранення. За мужність та героїзм 337 прикордонників відзначені державними нагородами, з яких 62 – посмертно.

У хвилині мовчання присутні схилили голови перед пам’яттю мужніх чоловіків – прикордонників, які віддали своє життя, захищаючи рідну землю, перед тими, хто не дожив до сьогоднішнього дня, виконуючи свій службовий обов’язок.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього