Хмельницький ЦНАП: без керівника, зате з чергами
Прозоро та швидко – саме так мав би працювати центр з надання адміністративних послуг у місті Хмельницькому. Водночас клієнти ЦНАПу скаржаться на довжелезні черги.Хмельницький ЦНАП: без керівника, зате з чергами
Прозоро та швидко – саме так мав би працювати центр з надання адміністративних послуг у місті Хмельницькому. Водночас клієнти ЦНАПу скаржаться на довжелезні черги.

Кажуть, доводиться стояти півтори-дві години, щоб просто вклеїти фото у паспорт, оформити право на земельну ділянку, зареєструвати дитину у черзі до дитсадку або оформити реєстрацію за місцем проживання

Сьогодні ЦНАП у Хмельницькому надає майже 700 адміністративних послуг та більше сотні послуг з оформлення дозвільної документації. Втім, кількість не означає якість – це визнають і самі працівники установи. Серед причин називають і те, що після звільнення попереднього керівника нового досі не призначили. «Тут працюють одні лише адміністратори, роботою яких ніхто не керує. Ми дуже сподіваємося: наша нова міська влада все ж призначить нам начальника, який би міг втілювати прогресивні інновації для спрощення роботи установи», – каже адміністратор відділу дозвільних процедур Оксана Середа.

Наразі ж те, що мало би бути просто й швидко, робиться повільно і у декілька етапів. Спочатку громадяни приходять і чекають своєї черги, щоб просто отримати консультацію. Потім приносять документи і стоять у черзі, щоб їх здати. Втретє ж відвідують ЦНАП і знов чекають у черзі, аби забрати довідки.

Адміністратори пояснюють: місцева влада, під протекцією якої і працює центр, повинна забезпечити ЦНАП консультативним відділом. Це має суттєво спростити процес отримання різноманітних довідок. А ще варто подбати і про розробку зрозумілого інтерфейсу сайту ЦНАПу. Аби громадяни приходили до центру вже з необхідним пакетом документів.

У працівників центру є також інші пропозиції для поліпшення роботи ЦНАПу. Зокрема, запровадження кур’єрської служби, яка мала би швидко доправляти документи від центру до різноманітних міських управлінь, а звідти назад до ЦНАПу.

А ще з’ясувалося: роботу ЦНАПу гальмують паспортисти ЖЕКів, які нехтують своїми обов’язками: відмовляються роздруковувати бланки заяв, надавати необхідні довідки та консультації. Тому ця ділянка роботи також лягає на плечі працівників центру надання адмінпослуг.

Так чи інак, але У ЦНАПі сподіваються: місцева влада нарешті зверне увагу на проблему. Щоб заявлена прозорість та швидкість була не лише на папері.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього