Хмельницький караванер показав свій дім на колесах
Подорожувати без турбот куди покличе серце і не хвилюватись, чи будуть місця у готелі.Хмельницький караванер показав свій дім на колесах
Подорожувати без турбот куди покличе серце і не хвилюватись, чи будуть місця у готелі. Під таким девізом уже майже шість років живе хмельничанин Віталій Савчук, координатор клубу караванерів України в західному регіоні. Журналісти каналу TV7+ навідались в гості до мандрівника, аби дізнатись – хто ж такі караванери, та подивитись, як живеться у пересувному будиночку.

Ось у такому маленькому, на перший погляд, причепі вмістилася, як її називає господар, «малосімейна квартира». Захопившись ідеєю подорожувати, Віталій придбав собі вживаний дім на колесах, та переробив тут усе за останнім словом техніки. Навіть супутникове телебачення встановив.
Тягнеться такий причіп звичайним седаном, а його вага дозволяє їздити маючи категорію «Б». Зроблений будиночок за формулою «4+1», тобто тут вільно розмістяться четверо дорослих і дитина. Подорожує Віталій усією сім’єю, тому і реконструкцію робив, дослухаючись до порад дружини.
Господар пересувної хатинки розповідає, щойно придбавши причіп, почав активно шукати однодумців, так познайомився з громадською організацією «Клуб Караванерів України».
До слова, назва «караван» походить від англійських слів кар і вен – тобто автівка і причіп. Разом з побратимами об’їздив уже багато країн, подружився з караванерами з різних країн Європи, і навіть навчив тих співати наших колядок.
Нині рух караванерів України налічує вже близько 1000 сімей, проте до Європейських колег ще далеко. Так у Фінляндії знаходиться найпотужніший клуб караванерів Європи, що налічує понад сто тисяч сімей. Там це не лише громадська організація, а реальна політична сила.
Якщо ж захочеться долучитись до вільного туризму доведеться розкошелитись щонайменше на 4 тисячі доларів. Проте, для мандрівників на колесах, пересувний будинок – це не засіб економії, а можливість відчути справжню свободу, розповідає Віталій.
Оскільки господарі будиночку ще й велолюбителі – тут міститься і підставка для перевезення 4-ох велосипедів, а для літнього відпочинку до причіпа кріпиться спеціальний намет, що збільшує площу майже вдвічі. А також підключається гриль. Єдиною проблемою подорожей на колесах залишаються наші дороги, якість яких до європейської поки що не дотягує. Проте, якщо є бажання, то можливості знайдуться, запевняє господар. Та про майбутні подорожі не загадує – хто зна, куди покличе серце.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього