У місті з\’явилося ще кілька вуличних малюнків

Хмельницький вибухнув стріт-артомУ місті з\’явилося ще кілька вуличних малюнків.
Гігантський малюнок “Поверніть нам наше небо” (дівчинка з повітряними кульками) на вулиці Інститутській, створений за ініціативою фестивалю “Республіка”, не єдиний зразок стріт-арту (вуличного мистецтва) у місті.

Хмельницький вибухнув стріт-артом
Хмельницький вибухнув стріт-артом

Кількаметрова бетонна стіна, що відділяє будинок 1 на вулиці Вінницькій від автозаправки, перетворилася на серію тематичних картин. Кожна з них зображає одну з пір року та передає український колорит. Наприклад, взимку діти з різдвяною зіркою співають колядки, а влітку україночка у вінку перев\’язує сніп із пшениці вишитим рушником.
“Ідея перетворити цю стіну на картини з порами року прийшла моїй дружині. Мешканці будинку підтримали її”, – розповідає голова ОСББ будинку Володимир Нарожний.

Художника знайшли випадково: Володимир їхав містом і побачив, як розмальовують стіну на Ружичній. Поспілкувався із художниками, і один із них, Назар, взявся виконати замовлення.

“Подивитися малюнки та сфотографуватися на їхньому фоні приїздять навіть з інших мікрорайонів. Знайомі цікавляться, думають щось подібне зробити на своїх подвір\’ях чи будинках”, – каже хмельничанин.

Натхнені успіхом, мешканці будинку планують розмалювати ще одну стіну біля дому, яка оточує дитячий майданчик.

Ще один малюнок, синій лотос, з\’явився на будинку 105 по вулиці Проскурівській (навпроти Головпоштампту). Його автор — хмельничанин Володимир Яковенко, котрий мешкає неподалік. Це перша масштабна робота художника.

“Ідея була у тому, щоб облаштувати будинок. Живемо неподалік залізничного вокзалу, люди з різними емоціями бувають. А квітка лотоса, яка використовується у багатьох світових релігіях, символізує духовну чистоту, відродження, світло”, – розповідає мешканець будинку, ініціатор ідеї Ігор Новосадюк.

Хмельницький вибухнув стріт-артом

Вгорі малюнку зображено знак аллатРа (коло і півмісяць), що символізує творчі сили та жіноче начало, а під ним цитата, варіації якої можна зустріти у багатьох релігійних текстах: “Кто в Любви, тот в Боге и Бог в том, ибо Бог и есть сама Любовь”.

“Ми не пропагуємо якусь релігію, а хочемо нагадати людям, що любов — головна сила на Землі”, – каже Ігор Новосадюк.

Ще один, цього разу патріотичний, стріт-арт з\’явився на зупинці громадського транспорту у мікрорайоні Ружична. На синьо-жовтому тлі — Тарас Шевченка та цитата із поеми “Кавказ”.

Хмельницький вибухнув стріт-артом

“Приємно, що наша ініціатива пішла в люди. Сподіваємося, що все більше будинків у Хмельницькому прикрасяться гарними картинами”, – каже ідеолог стріт-арту, директор фестивалю “Республіка” Андрій Зоін.

Нагадаємо, що “Республіка” зараз збирає кошти на новий проект у Кам\’янці-Подільському, присвячений українській революції.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього