Хмельницький водоканал шукає пільгові кредити на переоснащення очисних споруд
Витрати, повязані із неоголошеною війною, не дають можливості хмельницькому міському бюджету виділяти кошти на інвестиційну сткладову комунальному підприємству «Хмельницькводоканал» для оновлення спецоснащення.Хмельницький водоканал шукає пільгові кредити на переоснащення очисних споруд
Витрати, повязані із неоголошеною війною, не дають можливості хмельницькому міському бюджету виділяти кошти на інвестиційну сткладову комунальному підприємству «Хмельницькводоканал» для оновлення спецоснащення.

Наразі стан такого обладнання на Хмельницьких очисних практично в критичному стані. Воно фізично зношене та морально застаріле. До того ж суттєво енергоємне, що неприпустимо в умовах тотальної економії енергоресурсів. Разом з тим очисні споруди – об’єкт підвищеної екологічної небезпеки. Аварія на них – ризик не лише для мешканців обласного центру, а й сіл Хмельниччини, через які протікає річка, в яку скидаються стоки.

В зоні ризику очисних зі зношеним оснащенням і курорт Хмільник, сусідній обласний центр Вінниця , а також такі міста і містечка як Гнивань, Ладижин, Саврань, Гайворон, Первомайськ, Южноукраинськ, Вознесенськ, Нова Одеса і Миколаїв. У міській казні на пререоснащення грошей немає.

Вихід шукають у пільгових кредитах. Наразі паралельно ведуться кілька переговорних процесів щодо можливості залучення пільгових кредитів на розвиток і модернізацію підприємства. Серед гіпотетичних кредиторів – Світовий Банк, Європейський інвестиційний банк, а також чеські компанії, які зацікавлені в інвестуванні у житлово-комунальну сферу Хмельницького. Планується, що саме за їхні гроші будуть модернізовуватися хмельницькі очисні.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього