Хмельницький втрачає мільйони через "дерибан" землі
У Хмельницькому «Народний контроль» виступає проти практики передавання земельних ділянок під будівництво за договорами суперфіцію поза земельними торгами.Хмельницький втрачає мільйони через "дерибан" землі
У Хмельницькому «Народний контроль» виступає проти практики передавання земельних ділянок під будівництво за договорами суперфіцію поза земельними торгами.

За останні п’ять років у Хмельницькому майже усі земельні ділянки, на яких можна було вести будівництво, передали у постійне користування державних установ, комунальних підприємств та структурних підрозділів міськвиконкому.

Депутати минулого скликання надавали землю в оренду кільком громадським організаціям під «соусом» будівництва соціального житла для чорнобильців, афганців та миротворців. Тепер ці земельні ділянки без проведення земельних торгів передають під забудову будівельним фірмам місцевих депутатів.

На останній сесії Хмельницької міської ради депутати знову розглядали питання щодо надання дозволу на укладання договорів суперфіцію. Примітно, що керівники структурних підрозділів міськвиконкому та комунальних підприємств на власний розсуд, без проведення конкурсу, визначали, кому саме вони готові передати «свою» земельну ділянку.

У партії «Народний контроль» виступають проти роздавання землі у місті через договори суперфіцію, які укладаються не на конкурентних засадах, без проведення земельних аукціонів. Адже через це бюджет міста втрачає мільйони гривень, які могли б піти на ремонт дитячих садків та шкіл, асфальтування доріг, на фінансування соціальних програм.

«Крім того, таке рішення містить корупційну складову, адже таким чином посадовцям дається можливість заробляти «відкати» від забудовників, які сидять з ними в одній сесійній залі. Під виглядом соціального житла для медиків, педагогів та водіїв тролейбусів, на жаль, і теперішня міська влада прикриває корупційну схему «дерибану» міської землі», – заявила під час сесії Хмельницької міської ради активістка «Народного контролю» Неля Шпулак.

Представники «Народного контролю» і надалі боротимуться, щоб Хмельницька міська рада не порушувала закон. А земельні ділянки під житлове чи комерційне будівництво у місті передавалися лише на конкурентних засадах через відкриті земельні аукціони.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього