"Хмельницькобленерго" має належати усій громаді області, а не приватній особі
Приватизація державної власності завжди була проблемною темою для України."Хмельницькобленерго" має належати усій громаді області, а не приватній особі
Приватизація державної власності завжди була проблемною темою для України. Ще не забули українці приватизацію 90-х років, коли обіцяли “господарів, які виведуть державні підприємства з кризи”, а вони розпилювали їх на металобрухт і продавали. А останнніми роками уся країна спостерігає, як стратегічні об\’єкти отримують за безцінь міліонери, аби збагатитись на десятки мілліардів.
Під час свого брифінгу у Верховній Раді народний депутат України Андрій Шинькович наголосив на необхідності якомога швидше внести зміни в умови приватизації та надати можливість органам місцевого самоврядування приватизовувати державні підприємства.
\”Все частіше мешканці Хмельниччини, зокрема мої виборці з Красилівського, Ізяславського, Теофіпольського, Білогірського районів та міста Нетішин, задають питання: чому на продаж держава виставляє те, що може приносити і приносить сьогодні прибуток Україні? Яскравий приклад – \”Хмельницькобленеого\” – підприємство, яке фонд держмайна називає перспективним та прибутковим. В свій час Франція, Німеччина, інші країни які віддали на приватизацію стратегічні галузі, а згодом їх повернули. А скандинавські країни демонструють для нас прекрасний приклад, адже більшість енергетичних кампаній там знаходиться саме у власності територіальних громад, а не в окремих олігархів”, – наголосив Андрій Шинькович
На думку Андрія Шиньковича сьогодні в Україні економічна політика дає системний збій. “Продовжується націоналізація збитків і боргів, а натомість – приватизація прибуткових підприємств стратегічних галузей. Фонд державного майна України, на мою думку, навмисно не передбачив участі в приватизації як субєкта приватизації – органи місцевого самоврядування. Виникає питання, яка мета приватизації стратегічних галузей? Уряд декларує – наповнення бюджету та ефективне управління. І я переконаний, що приватизація не має принести шкоду національним інтересам України. А в частині енергетичної безпеки – не розумно віддавати іноземному інвестору енергетичні кампанії\”, – наголошує Андрій Васильович.
Під час брифінгу народний депутат України наголосив, що учасники АТО повернуться, в тому числі на Хмельниччину, і їм буде прикро, що в той час, коли вони захищають Україну від агрессора, державні підприємства ідуть з молотка.
“Презентуючи Хмельницькобленерго перед іноземними інвесторами, заявляють в Фонді держмайна України, її керівник шановний Олег Козачук, ознайомив інвесторів із досягненнями та перспективами в основних напрямках її діяльності. Виходить немає збитків, а є досягнення і перспективи”, – заявив Андрій Шинькович.
Народний депутат України Андрій Шинькович, підсумовуючи тему брифінгу, поставив перд Фондом державного майна України вимогу якомога швидше внести зміни в умови і надати можливість органам місцевого самоврядування подати заявку на приватизацію державних підприємств, зокрема і “Хмельницькобленерго”.
Відзначив Андрій Шинькович і важливість такої ініціативи та вивчений відповідний позитивний Скандинавський досвід Асоціацію міст Хмельницької області. Також запевнив, що дане питання підтримує та розвиває далі найчисельніша фракція Хмельницької обласної ради партії “За конкретні справи”, що неодноразово звучало в ЗМІ з вуст депутата обласної рали Віталія Олуйка.
“Думка в хмельничан спільна: зусилля потрібно консолідувати, щоб відстояти підприємство, яке поправу має належати мешканцям Хмельниччини”, – зазначив Андрій Шинькович.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього