Хмельницького теплопостачальника зобов’язали перерахувати вартість послуг
Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» припинити дії з ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем.Хмельницького теплопостачальника зобов’язали перерахувати вартість послуг
Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» припинити дії з ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем.
З 1 березня 2016 року для МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» встановлено режим подачі гарячої води для населення міста Хмельницького з 6.00 до 09.00 та з 18.00 до 23.00 від понеділка до п’ятниці, та у вихідні дні з 06.00 до 11.00 та з 16.00 до 24.00.
Чинним законодавством передбачено, що виробник зобов’язаний при наданні послуги централізованого постачання гарячої води забезпечити нормативну температуру гарячої води у точці розбору не нижче 50 С та не вище ніж 75 С. У разі, якщо фактична температура гарячої води у точці розбору не відповідає нормативній температурі не більш, як 2 хвилини після відкриття водопровідного крану, суб’єкт господарювання зобов’язаний зменшити плату за надану послугу при температурі гарячої води від 45 С до 49 С – 10 відсотків за весь строк відхилення; від 40 С до 44 С – плата зменшується на 30 відсотків за весь строк відхилення; нижче ніж 40 С – справляється за весь строк відхилення за тарифами на послуги з централізованого постачання холодної води.
Проведений Відділенням вибірковий аналіз температурних графіків подачі гарячої води для споживачів м. Хмельницького засвідчив, що підприємство здійснює подачу гарячої води (в окремих випадках) з порушенням нормативної температури.
Наприклад, 23 лютого 2016 року з ЦТП підприємства по вул. Водопровідна, 48, о 08.00 вода (теплоносій) для споживачів подавалась з температурою 47,9 С, а о 19.30 – 48,8 С; 22 березня 2016 року о 20.00 – 48,8 С.
Аналогічна ситуація спостерігалась і у 2015 році.
«Зважаючи на те, що споживачі не мають альтернативного джерела отримання послуг, МКП «Хмельницьктеплокомуненерго», користуючись монопольним (домінуючим) становищем, має змогу встановлювати власні умови надання послуг, які суперечать вимогам чинного законодавства і ущемляють права споживачів, – проінформував голова Відділення Віталій Олуйко. – На виконання рекомендацій підприємство зобов’язано провести перерахунки розміру плати за надані послуги з централізованого постачання гарячої води у зв’язку з наданням їх з відхиленням якісних показників та у 10-денний строк повідомити відділення».

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього