Хмельницьку АЕС Україна добудовуватиме без Росії
Україна відмовляється від послуг російської компанії \”Росатом\” у добудові 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС через відсутність з боку Росії будь-яких зрушень у реалізації цього проекту.Хмельницьку АЕС Україна добудовуватиме без Росії
Україна відмовляється від послуг російської компанії \”Росатом\” у добудові 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС через відсутність з боку Росії будь-яких зрушень у реалізації цього проекту.
Про це повідомив журналістам президент оператора усіх атомних станцій України – компанії «Енергоатом» Юрій Недашковський.
\”Російські варіанти ми взагалі не розглядаємо\”, – сказав Недашковський, відповідаючи на запитання журналістів про плани добудови блоків ХАЕС російською компанією.
За його словами, з 2005 року Україна ухвалила безліч постанов, розпоряджень та інших важливих документів для реалізації добудови енергоблоків ХАЕС, при цьому жодних зрушень із російського боку не спостерігалося.
Голова «Енергоатома» повідомив, що зараз компанія веде переговори з міжнародними виробниками обладнання для атомної промисловості, які пропонують безпечніші й ефективніші технології зі спорудження атомних енергоблоків. Найбільш прийнятним типом енергоблоків для ХАЕС є ВВЕР-1000. Крім того, «Енергоатом» як один із варіантів розглядає ядерний реактор чеського виробництва В-320, який зручно доставляти до ХАЕС залізничним транспортом.

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту