На засіданні Ради громадської організації «Хмельницький майдан» активісти відмовилися підписати меморандум про співпрацю з поліцією області.

Учора на засіданні Ради «Хмельницького майдану» обговорювали питання щодо підписання меморандуму про співпрацю з поліцією області. Адже попередній меморандум був підписаний активістами ще із старим керівництвом управління МВС в Хмельницькій області. Утім, «майданівці» відмовилися співпрацювати із новою поліцією. Це питання не знайшло потрібної підтримки у залі.

«Від головного управління Нацполіції України в Хмельницькій області нам було передано проект меморандуму. Ми оцінили деякі пункти щодо їх реалізації і дійшли висновку – документ не працював. Зі свого боку ми усіляко підтримували роботу правоохоронців – допомагали з патрулюванням, працювали у атестаційних комісіях, створювали майданчики для комунікацій з громадськістю. Однак з боку поліції були лише одні обіцянки», – каже активістка Альона Береза.

Найбільше претензій до нової поліції у громадських активістів щодо розслідування та покарання винних у розкраданні палива і силовому розгоні мітингувальників у Білогір’ї.

«Досі замовчується паливна тема, не має ані прізвищ тих, хто крав, ані звіту внутрішньої перевірки. Досі так і невідомо, хто надав наказ бити людей у Білогір’ї. Розслідування кримінальних проваджень, у яких фігурують можновладці, нульове. І це в обласному центрі, можна лише уявити, що ж тоді робиться в районах. Допоки не буде змін та відповідей на ці запитання, про меморандум не може бути й мови!», – заявила Альона Береза.

Нагадаємо, непорозуміння між керівництвом головного управління Нацполіції України в Хмельницькій області з активістами почалися ще у вересні. Першим, що викликало обурення активістів, стало порушення Генеральною прокуратурою України кримінального провадження за фактом розкрадання керівництвом Нацполіції в Хмельницькій області пального, яке передбачалося для забезпечення батальйону «Богдан», що несе службу в зоні АТО. Згодом «майданівці» засудили дії поліцейських, які силою розігнали мирний мітинг у Білогір’ї, під час якого люди вимагали від місцевого молокозаводу повернути заборговані кошти за здане молоко.  У жовтні близько сотні активістів пікетували управління поліції області з вимогою відставки її начальника Миколи Семенишина. Усі перемовини, які поліцейське керівництво намагалося проводити з активістами, закінчувалися нічим. Остання зустріч з головою громадської ради при МВС та радником міністра Арсена Авакова Володимиром Мартиненко теж пройшла невдало, адже активісти так і не почули відповідей на ті питання, які їх найбільше хвилювали.

Залиште коментар

Також по темі

Поліція Хмельниччини програла апеляцію Володимиру Марчуку, якого ГПУ підозрює у махінаціях

Заступник начальника Головного управління Нацполіції в Хмельницькій області