«Хмельницькобленерго» цього року вирішив підняти плату за приєднання електроустановок до електричних мереж. Наразі ця сума складатиме понад 6 тисяч гривень за 1 кВТ без ПДВ. Раніше вона, за словами будівельників, складала 300 гривень.  Хмельницькі будівельники у шоці. Вони стверджують, що усі ці затрати тепер ляжуть на плечі тих, хто хоче придбати квадраті метри нерухомості у новобудовах.

 

«Не має слів! Злість і обурення!!!Сьогодні стала відома нова плата за приєднання. Поясню. Коли будується дім,то забудовник за свої кошти будує підстанцію і мережі до будинку(навіть у Польщі тобі лінію дотягнуть до межі земельної ділянки), далі забудовник звертається в РЕС для отримання ТУ (технічних умов), у яких вказує кількість необхідних для будинку кіловат енергії. Крім того, що він за власні кошти будує ці мережі,він ще й сплачує так звану плату за приєднання – раніше то було 300 грн за кожний кВт. До прикладу, багатоповерхівка буде споживати 230 кВт. Множемо це на 300 гривень, виходить 69 000 грн. Цю суму потрібно було заплатити фактично на розвиток чужого бізнесу .Думаю, усі знають, кому належать обленерго і чий бізнес розвивають ці кошти. Тепер УВАГА! Плату за приєднання збільшено до 7000 грн за 1 кВт (це уже з ПДВ) !!! В результаті маємо 230 множимо на 7000 грн, і маємо 1 млн 610 тисяч гривень!!! Ну це взагалі ні у які ворота!Побудуйте за свої кошти, передайте те, що побудували,ще й доплатіть за це!!! Сволота!», – написала у себе на сторінці у Фейсбук Валентина Немерюк, заступник директора з капітального будівництва ТОВ «Проскурівський забудовник».

 

Будівельна компанія «Проскурівський забудовник», у якій працює Валентина Немерюк, завершила будівництво двох житлових комплексів – ЖК «Мирний» на вулиці Панаса Мирного та першу чергу «ЖК «Grand Palace» на вулиці Свободи. Зараз підприємство, як стало відомо з переписки Валентини Немерюк з користувачами соцмережі, має на меті підключити до електромережі 90-квартирний житловий будинок з електроплитами. Розрахована потужність, яку має споживати багатоповерхівка – 245 кВт.

«Забудьте тепер про електроопалення в багатоповерхових будинках. Збільшення потужності тепер коштуватиме дуууууже дорого», – додає у коментарях Валентина Немерюк.

Варто відзначити лише, що природний газ, яким найчастіше опалюються багатоповерхівки, Україна продовжує купувати у Росії, хоч і через «транзитні» угоди з європейськими державами. Натомість електроенергія виробляється на чотирьох атомних станціях. Зокрема, Хмельницька атомна станція надлишки своєї енергії досі продає за кордон.

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього