Військова прокуратура підозрює посадовців Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького у розтраті 3 млн. грн під час закупівлі послуг постачання природного газу та продовольства у 2015-2016 роках.

Про це свідчить ухвала Хмельницького міськрайонного суду від 3 квітня, передає “Незалежний громадський портал”.

У матеріалах справи зазначено, що у квітні минулого року прикордонники замовили у ТзОВ «Україна – 2001» (є власнітю колишнього депутата облради від “Батьківщини” Вадима Лейві) м’ясо великої рогатої худоби (напівтуші, четвертинки) на загальну суму 1,9 млн. грн у кількості 40 тис. кг за ціною 48,45 грн/кг. Виробник поставив м’ясо заморожене на суму 1,5 млн. грн.

Слідство вважає, що посадові особи Академії недбало поставились до виконання службових обов’язків у частині дотримання замовлення відповідно до державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, в якому зазначено не тільки м’ясо великої рогатої худоби заморожене, а й інші продовольчі товари. Тому прокуратура припускає, що під час поставки вказаної продукції могли мати місце випадки поставки неякісної продукції, яку у подальшому використовували на харчування курсантів і військовослужбовців, та невідповідності її плану закупівель на 2016 рік.

Крім цього, у червні 2016 року прикордонники купили у ТзОВ «Агропартнер -1» (належить нардепу VII скликання від “Свободи” Олександру Мирному) 20 тис. кг цукру на суму 266 тис. грн. Прокуратура з’ясувала, що у протоколах закупівлі цукру стоять різні підписи голови та членів комітету з конкурсних торгів. А це може свідчити про недостовірність вказаних протоколів.

Також у 2015 році Академія оплатила 295 тис. грн ТОВ «Хмельницькгаззбут» за постачання природного газу в завищених обсягах та без фактичного отримання послуг, чим завдано збитків навчальному закладу на вказану суму.

Суд надав військовій прокуратурі тимчасовий доступ до тендерної документації, яка знаходиться в приміщенні Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, з можливістю її вилучення.

Залиште коментар

Також по темі

Керівництво Хмельницького протитуберкульозного диспансеру підозрюють у тендерних махінаціях

Хмельницьке відділення Мережі ЛЖВ спільно з Інститутом аналітики