З  часу набуття Незалежності нашою країною у Хмельницькому не припиняється будівельний бум. Наш обласний центр постійно перебуває на верхніх щаблях статистичних даних за темпами будівництва.

За більш ніж двадцять років архітектурний ансамбль міста змінився більш, ніж кардинально. Та чомусь більшість збудованих об’єктів не можуть похизуватись вдалими рішеннями в питаннях покращення інфраструктури чи благоустрою навколишньої території. Типові дитячі майданчики і максимум декілька десятків метрів заасфальтованих під’їздних шляхів – це все, що вкладається в поняття благоустрою та рекреації в більшості будівництв нашого міста. Часто, поряд із зведеним об’єктом,  можуть бути і геть захаращені місця, що псують весь вид біля будинку. Хоча там міг би бути спортивний майданчик чи інший об’єкт, і це б не потребувало якихось великих вкладень. Справа в тому, що в нормативних документах, якими керуються забудовники, поняття благоустрою навколишньої території є досить розмитим і залишає великі можливості для маневрів. Чим часто й користується багато забудовників для зменшення витрат.

Розвиток будівництва в нашому місті досягнув того рівня, при якому споживачам уже не досить самих лише квадратних метрів у цегельній багатоповерхівці з утепеленням . Постала гостра необхідність в новому рівні умов життя: максимальної зручності, розвиненої інфраструктури довкола, екологічності та наявності рекреаційної складової. Саме таким є проект побудови у Хмельницькому комплексу «СпортСіті», в якому житлова і комерційна частина забудови вдало вписується в зелену навколишню зону, доповнену об’єктами спортивної, розважальної  та рекреаційної інфраструктури.

Ділянка на Прибузькій 5/1, де здійснюється будівництво комплексу «СпортСіті», довгі роки була захаращеною чагарниками територією із водовідвідним каналом, який не чистився з часу як його викопали. І це в самому центрі нашого міста! Натомість забудовник зводить на цій території комплекс, що має усі шанси стати візитівкою Хмельницького. Архітектурне рішення цього проекту обов’язково ще отримає визнання спеціалістів та простих мешканців. Проте, мабуть, найбільшим позитивом цього будівництва є те, що співпали інтереси забудовника та громади міста. Разом із зведенням споруд буде здійснено повне облагородження і прилеглих територій. Забудовник бере на себе розчищення русла водовідвідного каналу зі спорудженням мостів і набережної. Озеленення території навколо комплексу з висадженням великої кількості дерев. Створення навколо комплексу однієї великої відпочинкової зеленої зони. Вдало її доповнять і об’єкти спортивної інфраструктури – стадіон та спортивні майданчики, що перетворять територію комплексу на справжню рекреаційну зону, що буде доступною не лише для його жителів, а й для всіх городян. Величезний багаторівневий паркінг буде слугувати не лише для мешканців чи гостей «СпортСіті», а й зможе прийняти декілька сотень автомобілів жителів навколишніх вулиць. Погодьтесь, що багато хто захоче зберігати своє авто в приміщенні, що охороняється і де автомобіль не піддається впливу сонця, дощу та інших природних явищ. Мабуть, жителі навколишніх дворів, вщент заставлених автомобілями, будуть вдячними. Побудова цього комплексу також сприятиме розв’язанню вічної проблеми вулиці Прибузької – транспортної. Вірогідність, що з’являться нові маршрути автобусів чи тролейбусів  точно зросте.

У нашому місті ще багато запущених місць та необлаштованих ділянок. Хочеться вірити, що все більше забудовників почнуть звертати увагу при будівництві своїх проектів на благоустрій та супутню інфраструктуру. Адже будівництво – це така сфера, яка може приносити користь і задоволення не тільки забудовнику і споживачу, а й усьому місту.

 

Залиште коментар

Також по темі

150 сільських бібліотек Хмельниччини отримали комп’ютери

Сільським бібліотекам Хмельниччини передали 300 комп’ютерів. За допомогою