Серед обласних центрів України Хмельницький займає перше місце у рейтингу частоти випадків корупції з індексом 0,7.

Рейтинг був складений за результатами третього всеукраїнського муніципального опитування, проведеного соціологічною групою”Рейтинг“.

Містами з найвищим індексом корупції також стали Ужгород та Харків, а найнижчий рівень корупції – у Миколаєві та Сєвєродонецьку.

 

Як стверджують соціологи, ситуація з рівнем корупції у Хмельницькому в 2016-2017 роках значно погіршилася.

Крім того, хмельницькі респонденти, що були опитані при проведенні дослідження, зізналися, що їм часто доводилося чи то з власної волі чи вони були змушені давати хабарі представникам місцевої влади для отримання послуги чи документу. Тому за індексом частоти корупційних випадків Хмельницький теж лідирує.

Понад 30% опитаних хмельничан також не бачать ефективних шляхів зменшення корупції у місті. Вони зазначають, що міська влада безсила у боротьбі з корупцією, адже вона більше залежить від центральної влади. 

У той же час, прес-служба Хмельницької міської ради оприлюднила інші дані муніципального опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”. За інформацією прес-служби, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин – найактивніший серед мерів борець з корупцією. Причому, позицію лідера він займає уже другий рік поспіль. 35% хмельничан вважають, що він докладає досить зусиль у цьому напрямку.

Хмельничанам, мабуть, залишилося лише визначитися – зусилля міською владою більше докладаються  для боротьби з корупцією чи усе таки для її очолювання. Адже водночас, за даними опитування, порівняно з 2016 роком у 2017-му вдвічі менше мешканців міста вважає корупцію у владі Хмельницького суттєвою проблемою. Так само вдвічі збільшилася кількість тих, хто вважає, що для нашого міста це не є проблемою взагалі.

Нагадаємо, що опитування було проведено соціологічною групою «Рейтинг» від імені Міжнародного республіканського інституту. Дані були зібрані у 24 містах України 20 січня – 8 лютого 2016 року за допомогою face-to-face інтерв’ю на дому у респондентів.

 

 

Залиште коментар

Також по темі

150 сільських бібліотек Хмельниччини отримали комп’ютери

Сільським бібліотекам Хмельниччини передали 300 комп’ютерів. За допомогою