Християнський православний світ відзначає свято Водохреща
Різдвяно-новорічні урочистості завершувались святом Богоявления, відомим в народі як Водохреще (Ордан, Ардан, Йордан). Водохреще – це третє найбільше свято, що відзначається 19 січня, і яке завершує цикл Різдвяних свят.Християнський православний світ відзначає свято Водохреща
Серед сміливих хмельничан тривають купання у свято Водохреща. Як писала Подільська.info раніше – оскільки Південний Буг, традиційне місце для зимового купання, через ремонт набережної має низький рівень води та велику кількість померлої риби, то зануритись в ополонку можна на водосховищі, що в мікрорайоні Дубове. В цьому році все добре обладнали та потурбувалися про охочих скупатися – біля самої водойми стоїть намет для перевдягання і обладнано дерев’яні доріжки та місток до ополонки.

Різдвяно-новорічні урочистості завершувались святом Богоявления, відомим в народі як Водохреще (Ордан, Ардан, Йордан). Водохреще – це третє найбільше свято, що відзначається 19 січня, і яке завершує цикл Різдвяних свят. Може виникнути закономірне запитання: чому Богоявленням названий не день народження Ісуса Христа, а саме цей день. Відповідь проста: справжній день не той, у який Христос народився, а той, у який він хрестився й освятив воду. Церква розглядає Хрещення Господнє як \”свято просвіти\” народів, оскільки за її вченням, саме з Хрещення Ісус розпочав проповідь євангельської істини.
Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.
Традиційно для цього дня віряни звертаються один до одного з привітанням \”Христос хрестився!\”, а у відповідь кажуть \”В річці Йордані!\”.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього