Хто займе владний «олімп» на Хмельниччині
Вже давно точаться «кухонні» дебати над тим, хто ж стане новим очільником областіХто займе владний «олімп» на Хмельниччині
Вже давно точаться «кухонні» дебати над тим, хто ж стане новим очільником області.
Не перший місяць наша область обезголовлена, та перебуває у підвішаному стані. Ще у вересні 2014 року ми без губернатора. Чому так? Та чого так довго Президент не може призначити нового голову ХОДА.
Кандидатів за цей час було безліч, та чуток ще більше – це був й Віктор Колішак, й Анатолій Нестерук, навіть Валерій Кольгофер, ще в останній час називали невідомого обласній громаді депутата кам’янець-подільської районної ради Олександра Зайця, кандидата в нардепи від 193 округу Сергія Іващука, але все тільки балачками й закінчилось. Чому ж так довго?
Довго тому, що йде кулуарна навіть не боротьба, а «робота» за квотне місце і людина, яка буде на посаді ніколи не стане справжнім господарем крісла, бо буде лише чиєюсь людиною, добре керованою та буде мати випробувальний термін до осінніх місцевих виборів. Якщо то буде людина АП? Завдання буде першочерговим привести до перемоги партію президента, якщо то буде людина уряду Арсенія Яценюка, то звичайно буде аналогічне завдання, а все інше потім. Ще у нового губернатора буде й інша робота – це втримання балансу між двома групами впливу, а ще й нагляд за господарством в плані бізнес-ресурсів. Хоча область не є таким важливим стратегічним ресурсом для команди президента, але контроль над областю має бути. Та є ще одна сила, третя, яка зацікавлена в своїй людині – це новий заступник голови АП, Віталій Ковальчук, колишній «сірий кардинал» УДАРА, який претендує на звання «сірого кардинала» АП. Саме він буде мати своє вагоме слово при призначенні губернатора ХОДА, тому і йде процес «торможенія» у вирішенні цього питання. Окрім боротьби за це крісло у вищих ешелонах влади йде інша «закулісна» на рівні регіональному, де змагаються деякі впливові хмельницькі політики, які маючи громадський вплив блокують призначення. Та поки усім борцям вигідно, щоб областю керував в.о. та перший зам. голови Хмельницької ОДА Олександр Симчишин, якого сам на сам лишили на господарстві областю, з її проблемами, до речі він непогано справляється з цим. Зрештою гравців це влаштовує, поки їх влаштувала б нейтральна людина на цій посаді та пан Олександр не міняє своїх політичних принципів. От через це після призначення нового обласного очільника, пан Олександр матиме час для відпочинку та підготовки до нового політичного сезону під назвою «меріада», де має гарні шанси вступити в боротьбу за крісло мера та перемогти. Та поки одні думають гадають – хто стане головою ОДА, інші готуються та пристрілюються до непоганої посади мера міста, яка теж на даний час є вакантною та має багато бажаючих.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього