Прокуратура Хмельниччини продовжує активно протидіяти незаконному створенню фермерських господарств, як спрощеному та пільговому порядку одержання в користування земель, без проведення земельних торгів.

Так, в листопаді поточного року прокуратурою області пред’явлено до суду 2 позовні заяви про визнання недійсними наказів Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області про надання двом громадянам, начебто для створення фермерських господарств, земельних ділянок площею понад 400 га вартістю більше 13 мільйонів гривень на території Теофіпольського та Кам’янець-Подільського районів. При цьому, один з них є жителем іншої області, а інший – працівником одного з найбільших сільгоспвиробників області

Встановлено, що зазначені накази видані з порушенням чинного законодавства, оскільки у заявах до управління Держгеокадастру ці особи належно не обґрунтували необхідність отримання у користування значних площ земель, не навели доказів можливості самостійно їх обробляти та не зазначили інших членів фермерського господарства, які мають право на безоплатне одержання земельних ділянок у власність.

Загалом, у поточному році органами прокуратури області із таких підстав до судів оскаржено рішення органів державної влади про надання в користування земельних ділянок та укладених на їх підставі договорів оренди площею понад 5,5 тисяч гектарів, вартістю більше 133 мільйонів гривень.

Судами вже задоволено позовні вимоги щодо повернення земель площею майже 2 тисячі гектарів, вартістю близько 50 мільйонів гривень.

Вказані незаконні схеми призводять до значних втрат бюджетних коштів. Зокрема, по області середній розмір визначеної на аукціоні орендної плати складає 8-10 відсотків від нормативно-грошової оцінки землі. Разом з тим, в договорах оренди, укладених з так званими «фермерами», він складає 3-4 відсотки.

Повернення таких земель у подальшому створить можливість вирішити питання про їх надання в користування на конкурсних засадах, за результатами яких буде визначено справедливу орендну плату. Завдяки цьому збільшаться надходження до місцевих бюджетів.

 

Прес-служба прокуратури Хмельницької області

 

 

 

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього