На Хмельниччині виявлено факт незаконної порубки більше 160 дерев цінних порід

 Прокуратура Хмельниччини продовжує протидію незаконній вирубці лісу на території області.

Як повідомив начальник відділу прокуратури області Андрій Гаврилик, під час вивчення наявності підстав для представництва інтересів держави виявлено низку злочинів, пов’язаних із цим негативним явищем.

Встановлено, що службові особи одного з комунальних підприємств області, зловживаючи службовим становищем, через недбалість низки комунальних підприємств та органів державної влади області, при розробці, погодженні та затвердженні у 2014 році матеріалів лісовпорядкування, приховали наявність в межах лісових ділянок підприємства комплексної пам’ятки природи місцевого значення урочище «Жолоби».

Так, у березні-серпні 2016 року представники комунального підприємства отримали лісорубні квитки та в межах вказаного об’єкта природно-заповідного фонду незаконно вирубали більше 160 дерев цінних порід (переважно породи «дуб»).

В результаті вказаних дій довкіллю заподіяно шкоду на суму близько 1 мільйона гривень.

За цими фактами прокуратурою області розпочато кримінальні провадження за ст. 246, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 367 КК України (щодо незаконної порубки лісу, зловживання службовим становищем, а також службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки).

Досудове розслідування доручено слідчому управлінню Головного управління Національної поліції в області.

На цей час досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

 

Прес-служба прокуратури Хмельницької області

1 Comment

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього