Назад у 90-ті. Рейдерство та рекет знову повертаються? Полонський гірничий комбінат за роки існування пережив чимало. Змінювались власники, керівники та рівень потужності. Але такої розрухи, як нині, тут не було ніколи. І хто б міг подумати, що гранітного гіганта “до ручки” доведуть представники виконавчої служби, які тут поралися за постановою суду? За час, коли Мартинюк був зберігачем майна, звідси викрали кремезну техніку, яка без супроводу правоохоронців не може рухатися автошляхами, обладнання та тисячі тонн продукції.

Скориставшись тим, що на підприємстві панує хаос, представники шепетівської фірми “Пронекс” викупили у трьох колишніх працівників частину гранітного відсіву. За мізерною ціною у 5 гривень за тонну. А потім заявилися на господарство, аби, начебто, його забрати.

Тоді непроханих гостей з підприємства таки вдалося вигнати. Але на цьому біди не скінчилися. Працівникам стали погрожувати.

А до всього, ще й на сесії міської ради депутати прийняли безпідставне рішення про припинення права  Полонського комбінату на користування ділянкою, а потім і про її розподіл.

У суді таке голосування визнали незаконним. А мер міста, і начальник земельного відділу, який затверджував проект рішення, одночасно опинилися на лікарняному. Тож дізнатися, звідки ж взялася така ідея, нам не вдалося.

Як тільки процес з відновлення підприємства та погашення боргу по заробітній платі запустили, – знову палки в колеса. За позовом шепетівського “Пронекса”, арешт майна комбінату поновили, тож реалізовувати відсів тут тепер не мають змоги.

Постійні судові засідання затягують час та забирають останні сили. Адже законні власники дали старт роботі з відновлення залізниці, відремонтували навантажувач та почали гасити борги.

За короткий період, коли підприємство відновило роботу, вже вдалося погасити близько 60 тисяч боргу. Але от запал так званих рейдерів за цей час не згас. Минулого разу вони привезли із собою охорону, а тепер захопили і “будку”, вочевидь, для сторожів. Колеса причепа спустили і перегородили в’їзд на підприємство. Нам же пояснити свої наміри відмовилися – у грубій формі та з погрозами.

Працівникам підприємства довелося власноруч зіштовхнути перешкоду з дороги, в той час, як по інший бік один із затійників візиту чинив опір.

Навіть без коментарів причина візиту непроханих гостей зрозуміла кожному.  Правоохоронці, які були присутні на місці під час конфлікту, взяли показання у присутніх та роз’їхалися. Хоча дії візитерів за законом розцінюються як перешкоджання господарській діяльності. До слова, нещодавно суд зобов’язав Полонський відділ поліції внести до реєстру досудових розслідувань справу за цією статтею.

Начальник відділу поліції – людина зайнята. Але і в головному управлінні розслідування досі на мертвій точці. Здається, що правоохоронці зовсім не поспішають поставити крапку у масштабному конфлікті. І коли на полонському комбінаті законні власники та рейдери борються по обидва боки барикад – стражі закону чомусь залишаються осторонь.

33 канал

Залиште коментар

Також по темі