Рівненський апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції щодо звільнення ТОВ “Либідь” частини підземного пішохідного переходу загальною площею 695 кв. м на вул. Кам’янецькій, 21/1-А у Хмельницькому.

Про це свідчить постанова суду від 19 травня.

Феміда з’ясувала, що міське комунальне підприємство по утриманню нежитлових приміщень комунальної власності юридично (в державному реєстрі речових прав) не оформило право господарського відання чи іншого речового права на підземний пішохідний переход на розі вулиць Кам’янецька-Подільська площею в 1461,5 кв. м. Це стало підставою для визнання недійсними господарські відносини між комунальниками і орендарем ТОВ “Либідь”.

“Укладення позивачами 16 травня 2013 року договору про внесення змін до договору  оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до комунальної власності від  09.11.2011 року,  щодо  заміни  сторони орендодавця в Договорі,  здійснено  ними в порушення  рішення  виконавчого комітету Хмельницької міської ради № 41 від 24.01.2013 р., а також без врахування відомостей державного реєстру речових прав на нерухоме майно,  тобто без  належних  правових підстав  і повноважень та з порушення їх господарської компетенції”, – вважає рівненський суд.

Також колегія суддів не взяла до уваги факт розрахунків ТОВ “Либудь” орендної плати за користування частиною “підземки”, починаючи з листопада 2011 року.

Рівненський суд додав, що на сьогодні право власності 1461,5 кв. м “підземки” (туди входять і спірних 695 кв. м – НГП) залишається за територіальною громадою Хмельницького в особі Хмельницької міської ради, що підтверджується самим договором оренди і відомостями з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

16 грудня Господарський суд Хмельницької області зобов’язав ТОВ “Либідь” звільнити частину підземного пішохідного переходу загальною площею 695 кв.м на Кам’янецькій, 21/1.

Також з ТОВ присуджено стягнути неустойку на суму 48 тис. 037,68 грн за користування комунальним майном поза договором оренди.

27 жовтня 2016 року виконавчий комітет Хмельницької міської ради розглянув заяву ТОВ  “Либідь” про продовження оренди частини підземного переходу на вулиці Кам’янецька і відмовив на підставі заяви управління комунального майна. Таким чином, підпримємство до 2 листопада того ж року повинно було звільнити орендовані комунальні площі.

За даними аналітичної системи  “Youcontrol”, ТОВ “Либідь” належить бізнес-сім’ї Валерію і Оксані Кольгофер з Хмельницького. Пан Валерій керував Летичівською та Хмельницькою РДА в часи правління президента Віктора Януковича. Пані Оксана в цей час була депутатом Хмельницької міськради від Партії регіонів.

З березня 2015 року фірма записана на хмельничанина Анатолія Решетніка.

Незалежний громадський портал

Залиште коментар

Також по темі

Збирають підписи за облаштування підземного переходу на перехресті Миру та Свободи

Серед багаточисельних петицій, що зявляється на сайті міської