День молоді. Звечоріло. У сквері «Гунські криниці» саме виступає гість із Харкова – «Make like a tree». Атмосферу спокою, гармонії та музичної магії раптово порушує неприємний запах, котрий знайомий уже кожному корінному кам’янчанину.

Хто у місті вперше, лякається й затуляє носа рукою. А хто вже неодноразово чув цей різкий сморід, то знає – це “Довжоцький спиртзавод”. Згодом була думка про те, чи це від цього заводу так смердить? Були варіації стосовно того, що цей запах може виділятися у процесі функціонування Кам’янець – Подільського м’ясокомбінату.  Але виявилося, що дошкуляє смородом кам’янчанам та гостям міста таки “Спиртзавод”, що на Довжку. фото: Wikipedia Про це журналістам  повідомив Юрій Крилов, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кам’янець – Подільської міської ради. Цю інформацію підтвердив і міський голова Михайло Сімашкевич у facebook.

«Було одразу створено робочу комісію, яку очолив начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення. І здійснено виїзди – на Довжоцький спиртзавод і Кам’янець-Подільський м’ясокомбінат. Якщо останнє підприємство, за попередніми результатами роботи комісії, не створює умови для розповсюдження такого запаху, то спиртзавод – навпаки», – йдеться у дописі мера міста. Юрій Крилов пояснює: «Причина в тому, що смердить від бардополів. Коли іде аномальне явище (перед грозою,  зменшення тиску, вітер) і тоді то все йде на місто». «…фаховий моніторинг у квітні цього року не виявив у повітрі на відстані 50 м від заводу перевищення таких речовин, як аміаку, азоту діоксин, сірководню. Але висновок наступний – ймовірною причиною неприємного запаху від бардополів є зміна метеорологічних умов.

Тому вкотре будемо клопотати перед Мінаграрполітики та ДП “Укрспирт” про будівництво установки з виробництва біогазу на основі відходів спиртзаводу»,  – пише Михайло Сімашкевич у facebook.

скрін із допису Михайла Сімашкевича у facebook

20 хвилин

Залиште коментар

Також по темі