Хмельницьким обласним центром з гідрометеорології та Хмельницьким обласним управлінням водних ресурсів у звітному періоді 2017 року відбирались проби поверхневих вод річок Случ, Хомора та Дністер. Про це повідомляє сайт облдержадміністрації.

Аналіз якості поверхневих вод суші здійснювався за басейновим принципом. Розглядалися такі головні річкові басейни: Дністер, Дніпро, Південний Буг.

Показник БСК20 у поверхневих водах басейну р.Дніпро перевищував гранично допустимі концентрації для водойм господарсько-побутового призначення у 1,5 рази у воді р. Случ (с. Чернелівка, зона водозабору) та у 1,2 рази у воді р. Хомора (водозабір м. Полонне).

Поверхневі води басейну р. Південний Буг характеризувалися підвищеним вмістом розчинених органічних сполук, азоту амонійного, хрому (6+),  нітритів та фенолів.

Показник БСК5 перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 2,8 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано на позначці 4,9 ГДК 1 км нижче м. Хмельницький).

Вміст азоту амонійного в р. Південний Буг перевищував допустимі рівні рибогосподарських нормативів у 15,3 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано 1 км нижче м. Хмельницький і становило 27,2 ГДКрг).

Вміст фенолів перевищував гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 3 рази.

Середньомісячні значення концентрації нітритів у водах Південного Бугу перевищували гранично допустимі у 1,4 рази (найбільше значення цього показника зафіксовано на позначці 2,5 ГДК 1 км нижче м. Хмельницький).

Середнє значення хрому (+6) перевищувало гранично допустимі концентрації для водойм рибогосподарського призначення у 5,5 рази.

Залиште коментар

Також по темі

Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів з 2022 року

Водночас зазначається, що обмеження не поширюватиметься на біорозкладні