В селі Сокіл Кам’янець-Подільського району, яке знаходиться у неповторному куточку державного заповідника “Подільські товтри” групка молодиків руйнує старовинне трипільське поселення, яке датується 3-5 тисячолліттям до нашої ери.

Вандали представляються київськими археологами, хоча серед них впізнано жителів Кам’янця.

Раніше вони копали цілодобово, проте, коли в жителів села закралися сумніви щодо законності їх діяльності вони працюють вночі так, що на ранок залишаються нові сліди своїх “досліджень”.

Це сліди не просто перекопаної поверхні грунту, а вандали заглиблюються до 2-3 метрів, руйнуючи при цьому, а іноді і залишаючи під відкритим небом фрагменти старовиного житла, посуду.

Фото Даны Нарольськи.

На фото видно залишки стін сраровинного житла : розкидані цеглини, тунелі, які можуть бути залишками кімнат, велика кількість побитого старовинного посуду з характерним орнаментом та предметів життєдіяльності наших пращурів.

Фото Даны Нарольськи.

Після того, як вандали взнали про насторогу людей відносно їхньої “діяльності”, почали поширювати чутки про те, що якщо на цьому поселенні будуть проводитись офіційні розкопки, мешканцям села зруйнують їхнє теперішнє кладовище.

Звісно ж що ні хто в то не вірить, але дехто зайвий раз не хоче вплутуватись у це питання. Зрозуміло, що з часом всі зрозуміють важливість того, який неоціненний скарб знаходиться у їхній власності, але я боюсь того, що поки це станеться, злодії нанесуть нищівної шкоди неповторній знахідці. Також цілком зрозуміло й те, що ні в держави ні в громади не має коштів на проведення археологічних досліджень, але є можливість зупинити беззаконня, а матінка природа, яка законсервувала і зберегла цей скарб до наших часів і надалі про них потурбується. І дасть Господь, не ми, то можливо наші діти будуть вивчати історію своїх далеких пращурів не з картинок у підручниках, а із збереженої нами сьогодні спадщини.

Дана Нарольська, Вечірній Кам’янець

Залиште коментар

Також по темі

Встановлено долю танку КВ-2, гармату від якого розкопали біля залізничного переїзду.ФОТО

Хмельницький залишиться без танку КВ-2. Адже на місці