Найстарішу кав’ярню в Європі виявили у самому серці  Кам’янця – Подільського . Археологи дослідили: тут варили турецьку каву і курили люльку. 

 

Приміщення давньої кав’ярні цілком відповідало культурі епохи бароко. За словами археологів, створення  кав’ярні датується 17 століттям. За чотири сотні років, радіють дослідники, кольорова порцеляна збереглась практично неушкодженою.

Науковий керівник Кам’янець-Подільської архітектурної експедиції Павло Нечитайло зазначає, що саме на період 7 століття припав пік кольорового розмаїття у посуді. Вже у 18 столітті побутові речі почали спрощувати.  Також науковець, розповів, що тут, у розкопаній древній кав’ярні,  любили пити каву і курити тютюн турки. За словами науковця, кав’ярні у них були чимось на кшталт джентльменського соціального клубу, де вони сиділи по 5-6 годин, обговорюючи різні справи.

Завідувач сектору музею старожитностей Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Петро Болтанюк каже, що матеріал справді унікальний, і науковці мають великий матеріал для вивчення цієї частини міста, що дозволить вивчити певні періоди перебудов і забудов.

 

Залиште коментар

Також по темі

Встановлено долю танку КВ-2, гармату від якого розкопали біля залізничного переїзду.ФОТО

Хмельницький залишиться без танку КВ-2. Адже на місці